Brāļu Šicu kamaniņu divnieks otro reizi sezonā pakāpjas uz pjedestāla

Andra un Jura Šicu divnieka ekipāža sestdien Altenbergā, Vācijā, izcīnīja 3.vietu Pasaules kausa sezonas septītajā posmā kamaniņu sportā, liecina organizatoru informācija. Laureātos brāļi Šici šosezon vienīgo reizi bija iekļuvuši iepriekšējā posmā Siguldā, kur arī noslēdza labāko trijnieku.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Divu braucienu summā uzvarēja austrieši Tomass Šteu/Lorencs Kollers ar rezultātu viena minūte un 23,463 sekundes. Otrie bija 0,043 sekundes lēnākie pasaules čempioni vācieši Toni Egerts/Saša Benekens, bet Šici uzvarētājiem zaudēja 0,386 sekundes. Abos braucienos Šici sasniedza ceturto rezultātu.

Vēl viena Latvijas ekipāža Kristens Putins/Imants Marcinkēvičs noslēdza pirmo desmitu, bet 15.vietā sacensības noslēdza Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Pēc pirmā brauciena Šici bija ceturtie, Putins/Marcinkēvičs ieņēma desmito pozīciju, bet Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 14.vietā. Šici otrajā braucienā spēja apsteigt vāciešus Robinu Geuki/Davidu Gammu.

Vēlāk sestdien vīriešu konkurencē labākais Latvijas izlasē bija 7.vietu ieguvušais Kristers Aparjods. Inārs Kivlenieks sacīkstes noslēdza 13.vietā, Riks Kristens Rozītis bija 18., bet Artūrs Dārznieks ieguva 20.vietu 31 dalībnieka konkurencē.

Uzvarēja vācietis Fēlikss Lohs, nākamajās vietās uz goda pjedestāla atstājot austrieti Reinhardu Egeru un savu tautieti Johanesu Ludvigu. Aparjods pēc pirmā brauciena bija piektais, tomēr otrajā braucienā sasniedza septīto rezultātu un summā Loham zaudēja 0,466 sekundes.

Posma noslēgumā svētdien vēl startēs sievietes, tostarp Kendija Aparjode, Ulla Zirne un Elīza Cauce, kā arī risināsies komandu stafete. Līdz Pasaules kausa sezonas noslēgumam kamaniņu sportisti februārī vēl sacentīsies posmos Oberhofas trasē Vācijā un Sočos, Krievijā.

Savukārt pasaules junioru čempionātā sestdien Īglsā, Austrijā, divnieku sacensībās labākā Latvijas ekipāža Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ieguva 6.vietu, bet astotie bija Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts. Pēc pirmā brauciena Bots/Plūma bija ceturtie, tomēr desmitais rezultāts otrajā braucienā liedza viņiem cerības uz medaļu.

Ševics-Mikeļševics/Krasts kopā ar Andu Upīti un Gintu Bērziņu junioru čempionāta noslēgumā sestdien izcīnīja 4.vietu komandu stafetē aiz Austrijas, Vācijas un Krievijas vienaudžiem.