Kamaniņu ekipāža Bots/Plūme ierindojas uzreiz aiz pjedestāla Pasaules kausa posmā

Latvijas kamaniņu sporta duets Mārtiņš Bots un Roberts Plūme sestdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja 4. vietu vīriešu divnieku sacensībās Pasaules kausa posmā. Vīriešiem vieniniekiem piekto rezultātu sasniedza Kristers Aparjods un piektās bija arī Anda Upīte/Kitija Bogdanova sieviešu divnieku sacensībās.

(papildināts pēc vīriešu vieninieku sacensībām)
Vīriešu divniekiem uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderi austrieši Tomass Šteu/Volfgangs Kindls, divu braucienu summā par 0,073 sekundēm apsteidzot trīskārtējos olimpiskos čempionus Tobiasu Vendlu/Tobiasu Arltu. Vēl viena Vācijas ekipāža Hanness Orlaminders/Pauls Konstantins Gubics noslēdza laureātu trijnieku 0,119 sekundes aiz uzvarētājiem.

Botu/Plūmi no pjedestāla šķīra 0,196 sekundes. Pasaules kausa kopvērtējumā viņi saglabāja trešo pozīciju.

Otrs Latvijas divnieks Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts ierindojās uzreiz aiz TOP10. Pēc pirmā brauciena Bots/Plūme bija piektie, savukārt Ševics-Mikeļševics/Krasts ieņēma 12. pozīciju.

Vēlāk sestdien sieviešu divnieku sacensībās 5. vietu ieguva vienīgā Latvijas ekipāža Upīte/Bogdanova. Uzvarēja vācietes Dajana Eitbergere/Saskija Širmere, tālāk trijniekā atstājot Itālijas kamaniņbraucējas Andreu Veteri/Marionu Obrehoferi un Vācijas ekipāžu Džesiku Degenharti/Šeijenu Rozentāli.

Upīte/Bogdanova pirmajā braucienā bija ceturtās, bet otrajā braucienā sasniedza septīto rezultātu.

Savukārt vīriešu vieninieku konkurencē Aparjodam braucienos bija septītais un ceturtais rezultāts. Otrs Latvijas braucējs Gints Bērziņš noslēdza labāko duci.

Uzvaru svinēja sezonas vicelīderis austrietis Jonass Mellers, savukārt Vācijas kamaniņbraucēji Makss Langenhāns un Fēlikss Lohs sadalīja zemākās vietas uz pjedestāla.

Posma noslēgumā svētdien startēs sievietes un notiks sprinta sacīkstes.

Pēc sacensībām Oberhofā vēl atliks pēdējie divi Pasaules kausa sezonas posmi Siguldā februāra beigās un marta sākumā.

Savukārt pasaules junioru čempionātā Kaspars Rinks sestdien Lilehammeres trasē Norvēģijā kļuva par bronzas laureātu.