Kamaniņu divnieks Bots/Plūme uzreiz aiz laureātiem sezonas pirmajā posmā

Mārtiņš Bots un Roberts Plūme piektdien Leikplesidas trasē ASV izcīnīja 4. vietu vīriešu divnieku ekipāžu sacensībās Pasaules kausa sezonas kamaniņu sportā pirmajā posmā.

(papildināts pēc vīriešu sacensībām)
Uzvarēja mājinieki Zakarijs di Gregorio/Šons Holanders, kuri abos braucienos bija otrie, bet summā par 0,052 sekundēm apsteidza austriešus Tomasu Šteu/Volfgangu Kindlu. Laureātu trijnieku noslēdza vēl viena Austrijas ekipāža Juri Tomass Gats/Rikardo Martins Šepfs 0,072 sekundes aiz uzvarētājiem.

Botu/Plūmi no pjedestāla šķīra 0,039 sekundes, lai gan otrajā braucienā Latvijas ātrākā ekipāža palika nepārspēta.

Otrs Latvijas divnieks Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts rezultātu tabulā noslēdza 19 ekipāžu sarakstu.

Pēc pirmā brauciena Bots/Plūme bija ceturtie, bet Ševics-Mikeļševics/Krasts ierindojās 19. pozīcijā.

Sieviešu divniekiem labāko rezultātu Latvijai sasniedza Anda Upīte/Sanija Ozoliņa, aizsniedzoties līdz 7. vietai un uzreiz aiz sevis atstājot Viktoriju Ziediņu/Selīnu Zvilnu.

Ar uzvaru sezonu sāka austrietes Selina Egle/Lara Mikaela Kipa, bet zemāk uz pjedestāla ierindojās Vācijas ekipāža Dajana Eitbergere/Saskija Širmere un pērnās sezonas titula īpašnieces Itālijas kamaniņbraucējas Andrea Vetere/Mariona Oberhofere.

Pēc pirmā brauciena Upīte/Ozoliņa ieņēma 6. vietu, turpretim Ziediņa/Zvilna bija astotās.

Vēlāk piektdien sacensībās vīriešiem 6. vietu ieguva Kristers Aparjods, savukārt Gints Bērziņš divu braucienu summā ierindojās 16. pozīcijā.

Uzvarēja Vācijas kamaniņbraucējs Makss Langenhāns, aiz sevis laureātu trijniekā atstājot austriešus Jonasu Melleru un Niko Gleiršeru.

Pēc pirmā brauciena Aparjods un Bērziņš ieņēma attiecīgi 5. un 16. vietu.

Posma noslēgumā sestdien sacentīsies sievietes un notiks sprinta sacīkstes.

Līdz Ziemassvētkiem nākamajā nedēļas nogalē vēl notiks otrais posms Vistleras trasē Kanādā. Pasaules kausa kalendārā ir iekļauti deviņi posmi, un pēdējie divi etapi paredzēti Siguldā ar sezonas noslēgumu 3. martā.