Sadaļas Sadaļas

VUGD konstatē nepilnības Daugavas stadiona ledus halles drošības prasībās

Joprojām turpinās problēmas ar Daugavas stadiona ledus halles nodošanu ekspluatācijā – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veicis objekta apsekošanu, konstatējot nepilnības, kuras jānovērš.

Kā 8. maija rītā Latvijas Radio pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola, šobrīd tiek gatavots atzinums, kurā tiks izklāstītas visas konstatētās nepilnības.

VUGD pārstāve Agrita Vītola: Konstatētas nepilnības Daugavas stadiona ledus halles drošības prasībāsMāris Bergs

“Vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests veica Daugavas stadiona ledus treniņa halles pārbaudes saistībā ar objekta nodošanu ekspluatācijā, un pārbaudes rezultātā tiek gatavots negatīvs atzinums, kurā būs norādītas konstatētās nepilnības, kas objektam jānovērš, lai tas atbilstu ugunsdrošības prasībām,” skaidroja Vītola. Viņa arī norādīja, ka šobrīd VUGD amatpersonas turpina izskatīt objekta dokumentāciju, un atzinumu ir paredzēts izsniegt sestdienas, 8. maija, laikā.

Izglītības un zinātnes ministrijas sporta departamenta vadītājs Edgars Severs paskaidroja, ka konstatētie trūkumi nav kritiski un darbs pie to novēršanas sācies jau piektdien, uzreiz pēc VUGD amatpersonu veiktās objekta apsekošanas.

IZM pārstāvis Edgars Severs: Konstatētie trūkumi nav kritiskiMāris Bergs

“Kā man teica stadiona valde, jau vakardienas laikā, kad inspektori gāja pa objektu, jau tika norādīts: “Lūk, šeit tas, tur tas.” Visas tās lietas tika fiksētas. Būvnieks jau ir uzsācis darbības, lai novērstu nepilnības. Kādas ziņas ir man – ka tur nav nekas kritisks, kas varētu būtiski aizkavēt visu šo procesu. Protams, ir vairākas dienas, kad šie papildu darbi ir jāveic. Attiecīgi ir jāpiesaista cilvēkresursi pietiekamā skaitā, lai visas nepilnības īsā laikā var [novērst]. Bet nekas tāds kritisks, kas kopumā kavētu šīs halles savlaicīgu nodošanu [ekspluatācijā], ar to saprotot – lai šis objekts būtu pieejams čempionāta vajadzībām, šobrīd tādas informācijas man nav,” norādīja Severs.                         

KONTEKSTS:

Daugavas stadiona treniņa ledus halles nodošana ekspluatācijā bija plānota 7. maijā, taču neizdevās saņemt visus nepieciešamos saskaņojumus. Iepriekš halles nodošana ekspluatācijā bija plānota 30.aprīlī, bet būvniekiem bija palikušas "astes" iekšdarbos un teritorijas labiekārtošanā. 

Marta sākumā valdība atbalstīja piešķirt līdz 3,7 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu pasaules čempionāta hokejā vīriešiem organizēšanas izdevumus. No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" līdz 3 609 736 eiro piešķirts IZM un pārskaitīšanai LHF, savukārt līdz 90 264 eiro piešķir Iekšlietu ministrijai.

Kopējās visa čempionāta organizēšanas izmaksas būs 12 miljoni eiro, kā arī papildu divus miljonus eiro IIHF ir rezervējusi Covid-19 drošības protokola prasību nodrošināšanai čempionātā.

Tāpat ziņots, ka IIHF padome nobalsoja par Rīgas apstiprināšanu par vienīgo 2021.gada pasaules hokeja čempionāta rīkotāju. Šī gada pasaules čempionāts bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

2022.gadā turnīru plānots uzņemt Somijai (Helsinkiem un Tamperei), 2023.gadā - Krievijai (Sanktpēterburgai), 2024.gadā Čehijai (Prāgai un Ostravai), bet 2025.gadā - Zviedrijai un Dānijai.

2021.gada pasaules čempionāts ieplānots no 21.maija līdz 6.jūnijam. Iepriekš bija plānots, ka meistarsacīkstes sāksies 7.maijā, taču tās tika pārceltas pāris nedēļas uz priekšu, jo Eiropā varētu aizkavēties nacionālo čempionātu izspēle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
A grupa Punkti
KOK *
17
Šveice
15
Čehija
13
Slovākija
12
Zviedrija
10
Dānija
9
Lielbritānija
4
Baltkrievija
4
B grupa Punkti
ASV
18
Somija
17
Vācija
12
Kanāda
10
Kazahstāna
10
Latvija
9
Norvēģija
8
Itālija
0

* KOK - Krievijas olimpiskās komitejas komanda

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt