Vārtsargs Merzļikins: Kad halle bļauj tavu vārdu, nenormāls spēks parādās

Elvis Merzļikins sestdien nosargāja Latvijas vārtus neskartus un palīdzēja komandai ar uzvaru pret Dāniju sākt pasaules čempionātu, turklāt nevainojami darbojās arī pirmajā trešdaļā, kad spēles pārsvars bija pretiniekiem. Vārtsargs sarunā Latvijas Radio atzina, ka viņam ļoti palīdzējis Latvijas fanu skaļais atbalsts, kas devis milzu spēku izturēt grūtākos brīžus.

Lai gan mača sākumā Merzļikinam bija daudz darba, viņš par to priecājās, jo nebija daudz jādomā par uztraukumu un varēja uzreiz iejusties spēlē. "Ar mierīgu galvu darīju savu darbu," sacīja visus 27 metienus tvērušais vārtsargs.

Īpaši pateicīgs Merzļikins ir faniem, kuri komandu skaļi atbalstīja Ķelnes arēnā.

"Kad tev nav spēka un dzirdi, ka halle bļauj tavu vārdu, tev otrā elpa atveras un nenormāls spēks parādās," savas sajūtas atklāja Merzļikins. "Tas dod minūti, pusotru enerģiju," viņš piebilda.

Merzļikins rēķinās, ka rīt būs jauna diena, un jānoskaņojas svētdien paredzētajam mačam pret Slovākiju. Jauna diena sāksies ar jaunām emocijām un jaunu prātu, turklāt spēle pret slovākiem ir vakarā, tādēļ pietiks laika atgūties un sagatavoties, sprieda vārtsargs.

Savukārt uzbrucējs Roberts Bukarts uzsvēra, ka ar uzvaru pirmajā spēlē komanda parādīja, ka tā iet pareizā virzienā, dodot spēlēt jaunajiem hokejistiem ar lielu enerģiju.

Himnu pēc uzvaras komanda nodziedāja ar emocijām un skudriņām, bet nolēma lielu pompu netaisīt. Uzvara jāaizmirst un jāgatavojas turpinājumam, uzsvēra Bukarts. Viņš sacīja, ka galvenais bija pārvarēt pirmo uztraukumu, un Merzļikina veiksmīgais sniegums ļāva komandai noturēties spēlē.

Bukarts arī bija pozitīvi pārsteigts par lielo skaitu Latvijas līdzjutēju Ķelnes arēnā.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pirmajā spēlē grupas kārtā ar 3:0 uzveica Dāniju