Latvijas hokejisti iepriecina ar uzvaru pār Dāniju pasaules čempionāta startā

Ambīcijas gūt panākumus pasaules čempionātā Latvijas hokeja valstsvienība sestdien Ķelnē apstiprināja ar pārliecinošu uzvaru 3:0 pirmajā spēlē pret Dānijas izlasi, liecina organizatoru informācija. Pēc pieticīgas pirmās trešdaļas galvenā trenera Boba Hārtlija vadītie Latvijas hokejisti pārvērtās otrajā periodā un pārliecinoši pavērsa cīņas gaitu sev par labu.

Divus vārtus guva Miks Indrašis, kā arī precīzi meta Gints Meija. Nepārspēts vārtos palika Elvis Merzļikins, atvairot 27 metienus un nopelnot mača labākā spēlētāja laurus uzvarētāju sastāvā.

Rezultātu otrajā trešdaļā atklāja Meija, savukārt Miks Indrašis trešā perioda sākumā pārsvaru dubultoja, bet vēlāk skaitliskajā vairākumā panāca trīs vārtu pārsvaru.

Meija otrās trešdaļas 4.minūtē vārtu priekšā bija veiklāks par vārtsargu Sebastjanu Damu. Meijas pirmo metienu Dams tvēra, taču pazaudēja ripu, ko uzbrucējs nekavējās raidīt vārtos. Otrajā trešdaļā Latvijas izlasei bija prāvs pārsvars metienos (14:6), un aktivitāte cīņā par ripu liedza pretiniekiem iespējas labiem uzbrukumiem.

Atšķirībā no pirmā perioda Latvijas izlase vairāk uzbruka un bieži apdraudēja pretinieku vārtus. Dāņiem jau vairāk bija jādomā par savu vārtu drošību, un rezultāts uz tablo bija loģisks spēku samēra atspoguļojums.

Veiksmīgi tika sākta arī pēdējā trešdaļa - tās otrajā minūtē pēc Jāņa Sprukta teicamas piespēles Indrašis saņēma ripu vārtu priekšā un rezultāts kļuva 2:0. Dāņu centienos pietrūka precizitātes, kuras trūkumu veicināja Latvijas hokejistu aktīvā spēle. Palikuši trijatā pret pieciem pretiniekiem dāņi septiņas minūtes pirms beigu svilpes ielaida trešos vārtus, kad Indrašis pie vārtu stabiņa noslēdza Riharda Bukarta piespēli.

Smagāks arēnā savu fanu skaļi atbalstītajiem Latvijas hokejistiem izvērtās pirmais periods ar divreiz izturētu skaitlisko mazākumu. Taču droši vārtos darbojās Merzļikins, kam atvairīt ripu palīdzēja arī vārtu konstrukcija.

Dāņi vairāk uzbruka un pārvaldīja ripu, bet Latvijas hokejisti aktīvi darbojās laukuma vidusdaļā un pretinieka zonā, tiesa Dama vārtus apdraudēja retāk. Dams gan ne bez grūtībām apturēja ripu pēc debitanta Riharda Bukarta izrāviena.

Abu komandu nopietnos nodomus apliecināja arī neliela izplūkšanās pie Merzļikina vārtiem. Trešdaļas beigās karstākas epizodes bija pie abu komandu vārtiem.

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei svētdien vakarā pretim stāsies Slovākijas hokejisti, kuri sestdien vēl aizvadīs spēli pret Itāliju. Dienas pēdējā spēlē grupā tiksies Vācija un Zviedrija.

Nākamnedēļ Latvijas izlase čempionātu turpinās pret Itāliju (9.maijā), Zviedriju (11. maijā) un ASV (13.maijā), bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Pirmo Latvijas izlases uzvaru fani mājās atzīmēja gājienā caur Vecrīgu.