Šveices hokejisti sarežģītā galotnē notur uzvaru pār slovākiem. Spilgtākie mirkļi

Šveices izlase trešdien Helsinkos ar 5:3 pārspēja Slovākijas hokejistus un pasaules čempionātā izcīnīja ceturto uzvaru četrās spēlēs grupā, lai gan mača galotne favorītiem izvērtās ļoti sarežģīta noraidījumu dēļ.

Jau pirmajā minūtē šveicieši izvirzījās vadībā, turklāt spēlējot mazākumā.

Šveices izlase atklāj rezultātu

Pēc pretinieku kļūdas Deniss Malgins ieslidoja Slovākijas zonā un ar spēcīgu metienu pārspēja vārtsargu Adamu Husku. Šveiciešiem netrūka vārtu gūšanas iespēju, bet pirmās trešdaļas vidū Slovākijas izlase pretuzbrukumā atjaunoja neizšķirtu.

Slovāki panāk 1:1

Leonardo Dženoni vārtu priekšā palikušo ripu tīklā paspēja iesist Milošs Romans.

Šveicieši otro reizi izvirzās vadībā

Arī otro trešdaļu veiksmīgāk iesāka Šveices izlase - pēc Kristiana Marti tāla metiena ripa mērķi sasniedza rikošetā no spēlētāja vārtu priekšā.

Slovāki atkārtoti līdzsvaro rezultātu

Savukārt slovāki vēlreiz panāca neizšķirtu. Izcīnījuši ripu pretinieku zonā, slovāki uzbrukumu noslēdza ar Juraja Slafkovska trāpījumu vārtu tuvajā stūrī.

Šveices izlase trešo reizi panāk vienu vārtu pārsvaru

Paviršība, spēlējot vairākumā, Slovākijas izlasei maksāja trešo vārtu zaudējumu. Atgriežoties laukumā no noraidīto soliņa, Timo Meiers nonāca aci pret aci ar Husku un precīzi meta.

Viens no diviem mača galvenajiem arbitriem bija latvietis Andris Ansons, un tiesnešiem otrajā periodā netrūka darba, abām komandām kopā piešķirot astoņus divu minūšu noraidījumus.

Šveicieši gūst savus ceturtos vārtus

Slovāki arī pēdējās trešdaļas sākumā neizmantoja skaitlisko vairākumu, savukārt Niko Hišīrs izrāvienā pret Husku palielināja Šveices pārsvaru līdz 4:2.

Slovākijas izlase samazina deficītu līdz minimumam

Ne bez šveiciešu dalības trešā perioda vidū rezultāta starpība saruka līdz minimumam. Ripa pēc Samuela Takāča metiena trāpīja pa aizsarga slidu un ieslīdēja vārtos.

Slovākijas izlasei bija ļoti labas iespējas panākt izlīdzinājumu, iegūstot iespēju piecas minūtes spēlēt vairākumā pēc Mihaela Foras noraidījuma līdz spēles beigām, turklāt daļu laika arī piecatā pret trim, tomēr rezultāts nemainījās.

Šveicieši trāpa tukšos vārtos

Mača izskaņā šveicieši vēl iemeta ripu tukšos vārtos - precīzs bija Fabriss Hercogs.

Šveicieši iepriekš uzvarēja visās trijās līdzšinējās spēlēs A grupā, savukārt Slovākijas valstsvienība ir guvusi tikai vienu panākumu, sarežģījot izredzes cīņā par vietu ceturtdaļfinālā.

Dienas pirmajā spēlē A grupā Francija pagarinājumā ar 2:1 uzveica itāliešus, savukārt B grupā Latvijas izlases konkurentu cīņā Norvēģija ar 5:3 bija pārāka par Austrijas izlasi.

Dienas noslēgumā Tamperē B grupas līdervienību cīņā Zviedrijas izlase ar 3:2 pēcspēles metienos sarūgtināja mājiniekus somus.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas.  Pasaules čempioni kļūs zināmi 29.maijā.