Starptautiskajā federācijā ievēlētais Koziols: 3x3 hokejs ir manis dedzīgi aizstāvēta ideja

Starptautiskajai Hokeja federācijai (IIHF) ar jaunām vēsmām un idejām ir jādara vairāk sava sporta veida virzībā un popularizēšanā, uzskata IIHF padomē ievēlētais Viesturs Koziols. Viņš ir pārliecināts par 3x3 hokeja spēju paplašināt iesaistīto valstu skaitu un piesaistīt jaunu auditoriju. 

Sporta organizācijām meklējot jaunus veidus jauniešu auditorijas piesaistīšanai, atzinību gūst adaptētas klasisko sporta veidu disciplīnas, kas ir kompaktākas un mazāk laikietilpīgas. Piemēram, Tokijas olimpiskajās spēlēs veiksmīgi debitēja 3x3 basketbols, turklāt par pirmajiem zelta medaļniekiem kļuva Latvijas sportisti.

Koziols ir pārliecināts, ka 3x3 hokejā ir vienkāršāk augstu līmeni sasniegt valstīm, kam klasiskajā hokejā nav pietiekamu resursu. Viņš nešaubās, ka 3x3 hokejs noteikti attīstīsies.

"Manis dedzīgi aizstāvēta ideja ir 3x3 hokejs, tas ir laika jautājums – tas būs," Koziolu citēja Latvijas Hokeja federācija. "Tas būs dinamisks, interesants hokejs, tas būs jauns hokeja pavērsiens, kas dos iespēju augstā līmenī startēt, piemēram, Lietuvai, Polijai, Ungārijai, Rumānijai. To es noteikti vēlēšos attīstīt, jo tas ir nākotnes hokejs."

3x3 hokeja spēles epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

3x3 hokeju spēlē perpendikulāri klasiskajam arēnas ledus laukumam, kas ļauj aizvadīt divas spēles vienlaicīgi. Katrā komandā ir pa trim laukuma spēlētājiem un vārtsargs. Spēlē nav atļauts tīšs kontakts ar pretinieku, bet, kā jau jaunā disciplīnā, dažādās pašu spēlētāju izveidotās līgās vēl ir atšķirīgas noteikumu interpretācijas. 

Arī IIHF ir izmēģinājusi 3x3 hokeju, kas bija sacensību programmā 2020. gada jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs Lozannā. Spēles risinājās mūzikas pavadībā un ar epizodisku moderatora komentāru arēnā.

IIHF tālaika prezidents Renē Fāzels atzinīgi novērtēja 3x3 hokeja olimpisko debiju jaunatnes līmenī un pauda cerību, ka turpinājums būs 2024. gadā nākamajās jaunatnes ziemas spēlēs 2024. gadā Dienvidkorejā.

Fāzels aizvadītās nedēļas nogalē noslēdza IIHF prezidenta gaitas un federācijas augstāko amatu pārņēma Liks Tardifs. Savukārt Koziolu ievēlēja IIHF padomē.

Jaunievēlētās IIHF padomes pirmā sēde paredzēta novembra sākumā Cīrihē, kur Koziols trīs spraigās darba dienās izpratīs, ko no viņa sagaida un kas starptautiskajā federācijā būs viņa galvenā atbildība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti