Somijas hokeja izlases uzvara pār Krieviju nosaka atlikušos ceturtdaļfināla pārus

Somijas hokeja valstsvienība otrdien pasaules čempionāta grupu kārtas noslēgumā Ostravā ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Krieviju un līdz ar to noteica komandu sadalījumu atlikušajos ceturtdaļfināla pāros, liecina organizatoru informācija. Grupā Prāgā mājinieki čehi ar 2:1 pēcspēles metienos pārspēja šveiciešus, taču šīs cīņas iznākums vairs neko neietekmēja.

Somijas izlase B grupā finišēja otrajā vietā un ceturtdien cīņā par vietu pusfinālā Prāgā spēlēs pret laukuma saimniekiem čehiem. Turpretim Krievijas izlase grupā ieguva trešo vietu un ceturtdaļfinālā Ostravā tiksies ar A grupas otro spēcīgāko komandu Zviedriju.

Jau iepriekš abās grupās bija noteiktas pirmās un ceturtās vietas ieguvēji. Bez zaudētiem punktiem A grupas turnīru pabeigusī Kanāda ceturtdaļfinālā Prāgā mērosies spēkiem ar Baltkrieviju, bet Ostravā B grupas uzvarētāji ASV hokejisti tiksies ar Šveici.

Visas ceturtdaļfināla spēles notiks ceturtdien, sestdien būs pusfināli, bet spēles par medaļām paredzētas svētdien.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase pasaules čempionāta noslēgumā otrdien ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Francijai, taču par neizšķirtu pamatlaikā nopelnītais punkts ļāva saglabāt vietu elites divīzijā. Čempionāta kopvērtējumā Latvija ieguva 13.vietu 16 komandu konkurencē.