Lietusgāžu izraisītie plūdi skāruši vairākas Eiropas valstis

Spēcīgu lietusgāžu izraisīti plūdi ir skāruši vairākas Eiropas valstis. Piektdien plūdi skāra lielas platības Vācijas federālajā zemē Zārā.

Lietusgāžu izraisītie plūdi skāruši vairākas Eiropas valstis
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Vietējās amatpersonas norāda, ka šie ir lielākie plūdi 30 gadu laikā. Vācijas kanclers Olafs Šolcs, apmeklējot vienu no applūdušajiem ciemiem, atzīmēja, ka ir jābūt pastāvīgi gataviem šādām situācijām.

Zāras Iekšlietu ministrija ziņo par plašu plūdu risku, jo no krastiem izgājušas lielākās reģiona upes Mozele un Zāra. Cilvēki brīdināti palikt mājās un nedoties upju tuvumā, jo pastāv liels risks krastu nogruvumiem.

Glābšanas un evakuācijas darbos iesaistīti vairāk nekā 3000 policistu un vēl vairāk ugunsdzēsēju, taču Zāras amatpersonas apsver iespēju lūgt palīdzību vēl citām federālajām zemēm.

Spēcīgo lietavu dēļ plūdi ir skāruši arī Beniluksa valstis. Beļģijā Ljēžas provinces gubernators Hervē Žamārs paziņojis, ka atbildīgās iestādes ir saņēmušas simtiem palīdzības pieprasījumu un lielākais glābšanas dienestu darbs tiek ieguldīts ūdens atsūknēšanā no applūdušajām mājām. Nīderlandē ūdens līmeņa pacelšanās dēļ šorīt nācās evakuēt cilvēkus no diviem kempingiem Limburgas provinces dienvidos. Taču pēc Nīderlandes raidsabiedrības NOS vēstītā, viņiem jau ir ļauts atgriezties.

Tikmēr brīdinājums par iespējamiem plūdiem ir spēkā Francijas ziemeļaustrumos pēc tam, kad Mozeles baseina upēs pacēlās ūdens līmenis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti