Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas izlases treneris Ābols izvērtē pirmās trīs spēles pasaules čempionātā

Somijā vērtē iespēju Latvijas hokeja klubam spēlēt otrajā spēcīgākajā līgā

Somijā vērtē iespēju Latvijas hokeja klubam spēlēt otrajā spēcīgākajā līgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Tamperē Latvijas un Somijas hokeja federāciju vadītāji ir ļoti draudzīgi, jo kopā pretendē rīkot nākamo pasaules čempionātu hokejā 2023. gadā. Bet, ja runā par Latvijas klubu spēlēšanu Somijā, tad skaidrs, ka tā nebūs spēcīgākā līga, jo tajā ir 15 stabilas komandas.

“Mūsu augstākā līga ir kā NHL (Nacionālā hokeja līga) – tā ir slēgta līga. Ir daži nosacījumi, kad komanda var iekļūt augstākajā līgā. Tas nav atkarīgs no panākumiem laukumā – ir arī ekonomiskās prasības. Ir vajadzīga sava arēna ar atbilstošu skatītāju vietu skaitu. Ir jāizpilda daudzi kritēriji, lai varētu spēlēt Somijas augstākajā līgā,” raidījumam “Sporta studija” pauda Somijas Hokeja federācijas prezidents Harri Nummela.

Šobrīd Somijas TOP līgā spēlē tikai Somijas komandas. Ja nāks kāda ārzemju komanda, tas jāapspriež. Bet ir ideja, ka Latvijas komanda varētu spēlēt Somijā.

Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis pauda, ka spēlēšana Somijas augstākajā līgā finansiālu apsvērumu dēļ pat netiek izskatīta, toties dalība otrajā līgā gan. Bet būtu svarīgi, lai noturētu 18–23 gadus vecus puišus hokejā. “Jo, ja viņiem nav īstas vietas, kur spēlēt, ir grūtības saglabāties profesionālajā hokejā,” norādīja Kalvītis, piebilstot, ka tādēļ dalība Somijas otrajā līgā būtu ļoti svarīga.

Šobrīd svarīgi ir atrast finanšu līdzekļus, bet sarunas ar Somijas pusi ir pavirzījušās tiktāl, ka tiek gaidīta Latvijas atbilde jau tuvāko nedēļu laikā.

Tā dēvētajā Attīstības līgā Somijā spēlē 14 komandas. Spēlētāji ir jauni, līga kalpo kā pāreja no jauniešu uz pieaugušo hokeju.

Jautājums paliek atklāts, kāda komanda varētu spēlēt Somijā un vai tai ir saistība ar Rīgas “Dinamo”. Kalvītis, lai nesaceltu lieku ažiotāžu, uz šo jautājumu vēl neatbildēja, norādot, ka tā būs Latvijas komanda. Bet runa neesot par Rīgas “Dinamo”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti