Rīgas «Dinamo» piekāpjas finanšu problēmu nomocītajam HK «Soči»

Otrdien, 24.novembrī, Rīgas “Dinamo” mājās aizvadīja spēli pret HK “Soči” - klubu, kura spēlētājiem, atbilstoši Krievijas medijos izskanējušajām ziņām, jau trīs mēnešus nav maksātas algas. Savukārt laukumā “Dinamo” līdz spēles pašām beigām rādīja visai neveiksmīgu un neizteiksmīgu sniegumu, īstām kaislībām uzvirmojot tikai mača pēdējās minūtēs, un piekāpās “Sočiem” ar rezultātu 1:2.

“Dinamo” līdzjutēju pieskandinātajā arēnā “Rīga” pirmajā periodā pirmos vārtus guva tieši “Soči” – Andrejs Kosticins netraucēts spēja ieraidīt ripu Jūakima Ēriksona sargātajos vārtos. Pirmajā trešdaļā vārtus atspēlēt rīdziniekiem neizdevās, pat par spīti skaitliskajiem vairākumiem.

Otro trešdaļu “Dinamo” uzsāka vairākumā, taču tā arī neizdevās radīt bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Neizteiksmīgā un nerezultatīvā spēle turpinājās. Pat Villes Leino nopelnītais vairākums, kurš turklāt jau bija trešais pēc kārtas, nemainīja nedz spēles gaitu, nedz rezultātu uz tablo. Pašā pēdējā vairākuma sekundē gan bija laba izdevība Laurim Dārziņam, taču “Soču” vārtsargs Konstantīns Baruļins izrādījās veiklāks. Šajā periodā “Dinamo” nopelnīja arī nākamo vairākumu, taču atkal nespēja to izmantot ar vārtu guvumu. Rezultāts uz tablo palika nemainīgs.

Trešo periodu rīdzinieki iesāka vairākumā. Taču spēles gaitu tā arī neizdevās lauzt – rīdzinieku uzbrukumi bija vāji. Desmit minūtes līdz spēles beigām vārtsarga kļūdas dēļ “Dinamo” gandrīz zaudēja vēl vienus vārtus, taču Krišjānis Rēdlihs pašaizliedzīgi pasargāja komandu.

Spēles 53. minūtē rīdziniekiem pirmais noraidījums šajā spēlē – uz noraidīto soliņa devās Guntis Galviņš. Atšķirībā no dinamiešiem “Soči” izmantoja skaitlisko vairākumu un dubultoja pārsvaru – precīzs bija aizsargs Zijats Paigins. Tūlīt pēc tam “Dinamo” atkal nonāca jau kārtējā skaitliskajā vairākumā, vēl pēc dažām sekundēm spēlēja jau piecu spēlētāju sastāvā pret trim. Rīdzinieki noņēma vārtsargu un sākās cīņa seši pret trīs, kas ilga vairāk nekā minūti. “Dinamo” aktīvi metās uzbrukumā, taču Lauris Dārziņš trāpīja pa vārtu pārliktni. Spēles gaitu lauza Tims Sestito, izvicinot dūres ar augumā daudz raženāko Renatu Mamaševu. Sesisto nopelnīja piecu minūšu sodu, savukārt Mamaševs pameta laukumu  - viņam sods 5+10+20. Tomēr tas patiešām lauza spēles gaitu – Mikam Indrašim beidzot izdevās realizēt vairākumu un atspēlēt vienu vārtu starpību. Šajā brīdī emocijas arēnā “Rīga” sita augstu vilni, līdzjutēji pieprasīja vēl vārtu guvumu, taču laika vairs nebija daudz, un rīdziniekiem neizdevās izlīdzināt rezultātu.

Līdz ar to “Dinamo” vēl joprojām ir Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences tabulas lejasgalā kā pastarīši ar 33 spēlēs nopelnītiem 38 punktiem.

Nākamo spēli “Dinamo” aizvadīs ceturtdien, 26.novembrī, kad pretim stāsies KHL Rietumu konferences līderis Jaroslavļas “Lokomotiv”.