Rīgas «Dinamo» iemet četrus vārtus un uzvar Gagarina kausa īpašniekus

Rīgas "Dinamo" piektdien ar 4:2 pašaizliedzīgā cīņā pieveica uzbrucēja Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo", kas iepriekšējās divās sezonās izcīnīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausu, liecina KHL informācija. Pēc otrās cīņas četru spēļu izbraukumā Rīgas "Dinamo" ir pa uzvarai un zaudējumam.

Vārtus Rīgas "Dinamo" guva Kristaps Sotnieks, Rustams Begovs, Mārtiņš Cipulis un Pols Ščehura. Sotnieks un Begovs otrajā trešdaļā nodrošināja viesiem vienu vārtu pārsvaru, ko pēdējā periodā Cipulis palielināja, bet Ščehura bija precīzs pēc tam, kad Maskavas komanda bija spējusi pietuvoties.

Centienos apturēt mājinieku uzbrukumus, Rīgas "Dinamo" pirmajā trešdaļā trīsreiz palika mazākumā, kas laukuma saimniekiem palīdzēja izvirzīties vadībā. Trešdaļas vidū pēc Konstantīna Gorovikova metiena no zilās līnijas ripa no vārtu stabiņa atlēca tālu laukumā un Dominiks Graņāks trāpīja Mikaela Telkvista sargātajos vārtos. Vienādos sastāvos Maskavas "Dinamo" uzbrukumi nebija tik bīstami, taču arī viesiem labas vārtu gūšanas iespējas radīt neizdevās.

Otrajā trešdaļā pa Telkvista vārtu stabu trāpīja Jurijs Babenko, un Maskavas "Dinamo" vairākkārt izdevās uz ilgāku laiku nostiprināties pretinieku zonā. Toties Rīgas "Dinamo" apliecināja, ka arī spēj realizēt skaitlisko vairākumu un izmantoja pirmo iespēju, kad vārtu priekšā uzbrukumam efektīvi pieslēdzās Sotnieks un noslēdza Kaila Vilsona precīzu piespēli. Viesi darbojās arvien agresīvāk un spēle kļuva ātrāka. Pārtraukumā Latvijas klubs jau devās ar vienu vārtu pārsvaru, jo Begovs ātrā uzbrukumā aizvārtē savāca ripu, lielā lokā apslidoja vārtus un iemeta tālajā stūrī.

Jau otrā perioda izsakaņā par kautiņu piecu minūšu noraidījumu nopelnīja Deniss Mosaļevs un Rīgas "Dinamo" uzbrucējs Marcels Haščāks, un asāku sadursmju netrūka arī pēdējās trešdaļas sākumā. Viesi bija tuvu pārsvara nostiprināšanai, taču pa vārtu stabu pretuzbrukumā trāpīja Miks Indrašis. Rīdzinieki necentās spēlēt no aizsardzības, un pūliņi uzbrukumā materializējās trešdaļas 7.minūtē, kad Cipulis kritienā Aleksandra Šaričenkova vārtu priekšā realizēja Laura Dārziņa perfektu piespēli no laukuma malas.

Taču divu vārtu pārsvars trešdaļas vidū saruka, Rīgas "Dinamo" cīnoties skaitliskā mazākumā. Ar spēcīgu tālu metienu rezultāta starpību samazināja Maksims Solovjovs. Taču drošāko divu vārtu pārsvaru atjaunoja individuāli meistarīgi nospēlējušais Ščehura, kurš ieslidoja zonā, apspēlēja aizsargu un no paasa leņķa trāpīja vārtos. Divas minūtes pirms spēles beigām mājinieki noņēma vārtsargu, un Vilsons neviena netraucēts no uzbrukuma zonas trāpīja pa tukšo vārtu stabu, taču uzvaru tas neliedza nosargāt.

Cīņā pret Maskavas "Dinamo" rīdzinieki bija pārāko sezonā otro reizi, jo uzvarēja arī pirmajā spēlē mājās.

Izbraukumu Rīgas "Dinamo" turpinās svētdien Kazaņā pret vienu Austrumu konferences spēcīgākajām vienībām "Ak Bars", bet četru spēļu sēriju pabeigs otrdien Ņižņijnovgorodā pret vietējo "Torpedo". KHL regulārais čempionāts vēlāk turpināsies pēc 28 dienu pauzes Soču ziemas olimpisko spēļu dēļ.

KHL spēle:

Maskavas "Dinamo" - Rīgas "Dinamo" 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)

Vārtus guva: Dominiks Graņāks, Maksims Solovjovs - Kristaps Sotnieks, Rustams Begovs, Mārtiņš Cipulis, Pols Ščehura

Vārtsargi: Aleksandrs Šaričenkovs - Mikaels Telkvists