Rīgas «Dinamo» attopas par vēlu un turpina zaudējumu ceļu

Trīs mājas spēļu sēriju Rīgas "Dinamo" pirmdien sāka ar pirmajā trešdaļā ielaistiem trim vārtiem un cieta neveiksmi 2:4 pret Maskavas "Dinamo" vienību Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), liecina rīkotāju informācija. Spēles otro pusi laukuma saimnieki aizvadīja krietni sparīgāk un pēdējā trešdaļā daudz uzbruka, tomēr pārāk daudz jau bija pazaudēts.

Vārtus pret Mārtiņa Karsuma pārstāvēto klubu guva aizsargi Ēriks Ševčenko un Ralfs Freibergs, abi izceļoties ar KHL karjerā pirmo precīzo metienu.

Maskavas komanda ātri vien izmantoja pirmo skaitliskā vairākuma iespēju - patālu Juso Hietanena metienu vārtos aizsegtais Jakubs Sedlāčeks nespēja tvert. Ārpus Sedlāčeka redzesloka palika arī otrā ielaistā ripa, kad pēc Andreja Mironova metiena un rikošeta pa augstu trajektoriju tā ar slaidu loku piezemējās vārtu laukumā un ieleca tīklā. Nepilnas četras minūtes pirms pārtraukuma "Dinamo" galvenais treneris Normunds Sējējs tik noplātīja rokas - saņēmis piespēli no aizvārtes, Maksims Karpovs vārtu priekšā panāca viesiem 3:0 pārsvaru.

Pēc pārtraukuma vārtos stājās Jānis Kalniņš, un pēc epizodiskiem mājinieku centieniem uzbrukumā sekoja nākamais vārtu zaudējums. Pēc Alekseja Sopina izrāviena ripa palika vārtu priekšā, kur lieki nekavējās Semjons Kokujevs.

Spēle "Arēnā Rīga" pulcēja teju piecus tūkstošus skatītāju, kuri visbeidzot varēja uzgavilēt četras minūtes pirms otrā pārtraukuma, kad ripa ceļu vārtos atrada pēc Ševčenko metiena no zilās līnijas. Iespēja vēl vairāk samazināt rezultāta starpību bija arī Nikolajam Jeļisejevam, Tims Sestito izplūcās ar Maskavas kluba aizsargu Aleksandru Osipovu un mājinieku spēle atdzīvojās.

Freibergs pēdējā trešdaļā ar metienu no zonas vidus realizēja skaitlisko vairākumu, un atlika vēl 14 minūtes, lai izglābtos. Laukuma saimnieki spēja izveidot vēl vairākas bīstamas situācijas uzbrukumā, tomēr spēles galotnē viesi prata noslāpēt Rīgas "Dinamo" centienus uzbrukumā.

Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs ceturtdien pret Jaroslavļas "Lokomotiv", bet svētdien pretinieki būs Maskavas apgabala "Vitjaz" hokejisti. Ar 15 spēlēs gūtiem sešiem punktiem un divām uzvarām Latvijas klubs turnīra tabulā ir pēdējā vietā.

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.