LČ hokejā. HK "Mogo" – HK "Liepāja". Intervija ar HK Liepāja hokejistu Bruno Zabi
LČ hokejā. HK "Mogo" – HK "Liepāja". Intervija ar Guntaru Pasti

LČ hokejā. HK "Mogo" – HK "Liepāja". Spēles momenti

«Mogo/LSPA» uzveic «Liepājas» hokejistus, uzlabo pozīcijas līderu trijniekā. Svarīgākās epizodes

"Mogo/LSPA" svētdien Rīgā ar 4:1 uzveica HK "Liepāja" hokejistus Latvijas čempionāta spēlē un saasināja situāciju turnīra tabulas līderu trijniekā. Cīņa gan bija spraiga līdz pēdējai minūtei, līdz "Mogo/LSPA" uzvaru nostiprināja ar divu vārtu guvumu.

Līderpozīcijas turnīrā saglabāja "Olimp/Venta 2002", kam arvien seko HK "Liepāja", taču vairs tikai ar divu punktu pārsvaru pār "Mogo/LSPA", kam ir viena spēle rezervē.

Pa vieniem vārtiem "Mogo/LSPA" guva abās pirmajās trešdaļās, bet liepājnieki trešajā periodā rezultāta starpību samazināja. Mača pēdējā minūtē uzvarētāji vēl raidīja ripu tukšos HK "Liepāja" vārtos, kā arī panāca gala rezultātu 4:1.

"Mogo/LSPA" izvirzās vadībā

Rezultātu pirmās trešdaļas pēdējā sekundē atklāja Miks Lipsbergs, pielabojot "Mogo/LSPA" aizsarga Kārļa Čukstes plaukstas metienu no zilās līnijas.

Intervija ar Kārli Čuksti

Pārtraukumā Čukste intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par gūtajiem vārtiem un atzina, ka spēles turpinājumā jārēķinās ar liepājnieku aktīvākiem centieniem atspēlēties. Čukste uzsvēra, ka "Mogo/LSPA" jācenšas sekot savam spēles stilam un jāievēro spēles disciplīna.

Elviss Kaimiņš divkāršo "Mogo/LSPA" pārsvaru

"Mogo/LSPA" spiediens otrās trešdaļas sākumā ļāva laukuma saimniekiem pārsvaru divkāršot. No vārtu priekšas ripu tīklā ievirzīja Elviss Kaimiņš.

Intervija ar Bruno Zabi

Pārtraukumā pēc otrā perioda HK "Liepāja" uzbrucējs Bruno Zabis atzina, ka komandai neizdevās spēle trešdaļas beigās, kad bija iespēja piecatā pret trim pretiniekiem samazināt rezultāta starpību. Liepājniekiem spēks ir, bet nepieciešams gūt vārtus, lai spēles ritējums krasi izmainītos, teica Zabis.

Artūrs Mickevičs gūst vārtus HK "Liepāja"

Liepājnieku cerības vēl līdz trešā perioda vidum stiprināja Artūrs Mickevičs, precīzi trāpot Artūra Šilova sargāto vārtu devītniekā.

Lauris Rancevs iemet tukšos HK "Liepāja" vārtos

HK "Liepāja" pēdējā minūtē aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, taču Lauris Rancevs trāpīja tukšajos vārtos un nostiprināja laukuma saimnieku uzvaru.

Kārļa Čukstes vārtu guvums nostiprina "Mogo/LSPA" uzvaru

Liepājnieku vilšanos pastiprināja Čukste, kurš līdz beigu svilpei vārtos vēl pārspēja Māri Jučeru.

Intervija ar Artūru Šilovu

Par mača labāko spēlētāju uzvarētāju sastāvā atzītais Šilovs pēc karjerā pirmās spēles "Mogo/LSPA" sastāvā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandas pārliecība par sevi ļāva izcīnīt uzvaru. Šilovs pirms mača rēķinājies, ka spēlē varētu nebūt daudz metienu, un sevi tam psiholoģiski noskaņoja.

Intervija ar Normundu Sējēju

HK "Liepāja" galvenais treneris Normunds Sējējs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka komanda pauzi spēļu kalendārā izmantoja, lai nostiprinātu sastāvu, kur vairāki spēlētāji ir savainoti. Aizsardzības līnijas pastiprināšanai Liepājas komanda piesaistīja Artūru Saliju.

Intervija ar Igoru Smirnovu

Arī "Mogo/LSPA" galvenais treneris Igors Smirnovs atzina, ka pēc iepriekšējās spēles oktobra beigās komanda visu laiku turpināja gatavošanos. Par labu papildinājumu Smirnovs nosauca trenerim jau kopš hokeja skolas laikiem zināmā vārtsarga Artūra Šilova piesaistīšanu. Par galveno problēmu komandā Smirnovs nosauca vārtu gūšanu, jo ar realizēšanu nesokas, lai gan vārtu gūšanas iespēju netrūkst. Smirnovs pauda cerību, ka "Mogo/LSPA" pret liepājniekiem uzbrukumā labi nospēlēs vārtu priekšā.

Regulārajā sezonā komandas izspēlēs sešu apļus, pēc kuriem cīņa par titulu turpināsies izslēgšanas turnīrā. Pandēmijas ierobežošanai ieviesto nosacījumu dēļ uz nenoteiktu laiku turnīrā ir pārceltas HS "Rīga" spēles, jo komandā spēlē nepilngadīgi hokejisti.

Latvijas virslīgā spēlē septiņi klubi - par vienu komandu mazāk nekā pērnajā sezonā, jo nepiedalās HK "Kurbads". Aizvadītajā sezonā par regulārās sezonas uzvarētāju kļuva HK "Olimp", bet izslēgšanas spēles pandēmijas dēļ nenotika, tādēļ turnīrs noslēdzās bez čempiona pasludināšanas.