Intervija ar Georgiju Pujacu
Intervija ar Olimp/Venta 2002 treneri Aigaru Ciprusu

Labākie spēles momenti

Miķelis Rēdlihs palīdz kaldināt «Olimp/Venta 2002» uzvaru Latvijas hokeja čempionāta pirmajā finālspēlē. Spilgtākās epizodes

Sākusies cīņa par Latvijas hokeja čempionu titulu - trešdien pirmo uzvaru sērijā guva "Olimp/Venta 2002" vienība, ar 3:1 uzvarot "Zemgale/LLU" hokejistus.

“Olimp/Venta 2002” galvenais treneris Aigars Cipruss pirms spēles LTV atzina, ka komanda, gluži tāpat kā pretinieki, gaida finālsēriju. “Gatavojamies, esam nobrieduši un visi ir gatavi cīņai,” norādīja Cipruss, piebilstot, ka gadu laikā ir arī pats audzis kā treneris.

Intervija ar Aigaru Ciprusu

Savukārt “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols norādīja, ka sajūtas ir patīkamas, jo komandai tas ir otrais fināls vēsturē, bet viņam kā treneris – pirmais. Runājot par vēlmēm, Ābols norādīja, ka trešdien uzdevums ir iemest vismaz vienu ripu vairāk, nekā “Olimp” vienībai.

Intervija art Arti Ābolu

Spēles spilgtākās epizodes

Spēle iesākās diezgan skarbi abu komandu sniegumā, taču rezultātu atklāja tikai nepilnas sešas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām - pieredzējušais Miķelis Rēdlihs parādīja savu meistarību, raidot ripu "Zemgales" vārtos.

Miķelis Rēdlihs parāda meistarību

Otrās trešdaļas spilgtākie brīži

Miķelis Rēdlihs pēc pirmās trešdaļas norādīja, ka komandas uzdevums ir spēlēt aktīvi un labi aizsardzībā. Otrajā spēles trešdaļā olimpiešiem esot jāspēlē vēl aktīvāk pretinieku zonā un bez noraidījumiem.

Intervija ar M. Rēdlihu pēc pirmās trešdaļas

Asa spēle turpinājā arī otrajā trešdaļā, līdz tā vidū ar vārtu guvumu izcēlās Aleksandrs Novikovs, panākot izlīdzinājumu 1:1.

Aleksandrs Novikovs izlīdzina rezultātu

Taču mājinieku prieki nebija ilgi - pēc dažām minūtēm Kirils Galoha pielaboja Rēdliha metienu uz vārtiem un... rezultāts uz tablo jau bija 2:1 "olimpiešu" labā.

Kirils Galoha pielabo Rēdliha metienu

“Zemgales” spēlētājs Emīls Ģeģeris norādīja, ka komanda pārāk daudz zaudēja ripas vidējā zonā, un spēlētājiem ir jābūt nekaunīgākiem. Viņš arī pauda, ka šis ir “play off” – asa spēle, un kļūdas pret tādu komandu kā “olimp”, kur ir daudz pieredzējušu spēlētāju, nedrīkst pieļaut.

Intervija ar Emīlu Ģēģeri

Otrās trešdaļas spilgtākās epizodes

Trešajā trešdaļā turpinājās asa spēle, bet rezultāts uz tablo mainījās tikai pašās perioda beigās, kad Rēdlihs raidīja ripu tukšos vārtos, un rezultāts jau kļuva 3:1 "Olimp/Venta 2002" labā.

Rēdlihs raida ripu tukšos vārtos

Pēc spēles “Olimp/Venta 2002” kapteinis Georgijs Pujacs norādīja, ka tā ir tikai viena spēle – fināls vēl turpināsies. Viņš atzina, ka Jelgavas komanda ir ļoti laba, ar labu stratēģiju.

Intervija ar Gerogiju Pujacu

Līdz šim neviena no šīm komandām pie čempiona titula vēl nav tikusi. Jelgavnieki pusfināla sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 bija pārāki par “Mogo/LSPA”, bet “Olimp/Venta 2002” ar 4-1 pierādīja savus spēkus cīņās pret HK “Liepāja”.

Abi klubi šajā sezonā tikušies jau sešas reizes, un piecās cīņās pārāka bija “Zemgale/LLU” vienība. Jelgavniekiem ir vēl viena priekšrocība – tieši viņi uzvarēja pamatturnīrā, 36 spēlēs izcīnot 62 punktus.

Finālsērija ilgs līdz četrām uzvarām. Nākamā cīņa paredzēta 9. aprīlī.