Latvijas U-20 izlases hokejisti paliek pēdējie Žoltoka piemiņas turnīrā

Latvijas U-20 hokeja izlase sestdien ar 1:2 zaudēja Austrijas vienaudžiem un ierindojās pēdējā vietā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā, informēja Latvijas Hokeja federācija. Latvijas juniori "Arēnā Rīga" zaudēja visās spēlēs, bet par uzvarētājiem četru valstu turnīrā kļuva dāņi.

Dānijas U-20 izlase sestdien izšķirošajā cīņā par pirmo vietu ar 2:1 uzveica Baltkrievijas vienaudžus. Otro vietu ieņēma baltkrievi, bet trešie finišēja Austrijas hokejisti. Dānijas hokejisti turnīrā izcīnīja uzvaras visās spēlēs.

Latvijas hokejisti pēdējā spēlē pirmajās divās trešdaļās ielaida pa vieniem vārtiem, bet līdz perioda beigām rezultāta starpību samazināja Romāns Semjonovs. Mājinieki bija daudz aktīvāki pēdējā periodā, tomēr rezultātu tas nemainīja.

Pirmajās spēlēs Latvijas izlase pagarinājumā ar 0:1 zaudēja Dānijas vienaudžiem, un ar 2:4 piekāpās baltkrieviem. Mājinieku izlases galvenā trenera Leonīda Tambijeva un viņa palīga Vjačeslava Nazarova rīcībā nebija vairāku hokejistu, kuri HK "Rīga" sastāvā aizvadīja izbraukuma spēles Krievijas jaunatnes hokeja līgā (MHL).

Latvijas U-20 izlase gatavojas pasaules junioru čempionāta pirmās divīzijas turnīram, kas decembra otrajā pusē notiks Sanokā, Polijā. Par vienīgo ceļazīmi uz augstāko līmeni konkurēs Latvija, Slovēnija, Baltkrievija, Austrija, Dānija un Polija.

Latvijas juniori Žoltoka piemiņas turnīrā vienīgo reizi uzvarēja 2008. gadā. Pērn labākie bija Baltkrievijas U-20 izlases hokejisti. Divas reizes uzvarēja Krievijas U-18 izlase, bet pirmajā turnīrā 2005. gadā nepārspēti palika Dānijas juniori. Viens no Latvijas izcilākajiem hokejistiem Žoltoks mūžībā aizgāja 2004.gada 3.novembrī spēles laikā Minskā sirds mazspējas dēļ.