Latvijas U-20 hokejisti bullīšos zaudē slovākiem, arvien cer uz tikšanu ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 hokeja izlase piektdien Kanādā ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja slovākiem un cieta trešo neveiksmi trijās spēlēs pasaules čempionātā, tomēr izcīnītais punkts komandai vēl saglabā cerības uz tikšanu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

Vārtus Latvijai guva Dans Ločmelis un Niks Feņenko, kuru atzina par mačā labāko komandas spēlētāju.

Ločmelis pirmās trešdaļas vidū realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja Latviju vadībā, bet slovākiem līdz pārtraukumam neizšķirtu atjaunoja Adams Sikora.

Savukārt otrajā periodā Dalibors Dvorskis vienu vārtu pārsvaru jau nodrošināja Slovākijai, turpretim Feņenko ātri vien rezultātu izlīdzināja. Pēdējā trešdaļā un pagarinājumā rezultāts nemainījās, līdz uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienos.

Pēcspēles metienu sērijā slovākiem divreiz izdevās pārspēt Latvijas vārtsargu Bruno Brūveri, kamēr latviešiem precīzi meta tikai Darels Dukurs.

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas junioriem vispirms sestdien jāsagaida favorītu kanādiešu uzvara pār Čehiju, bet svētdien pašiem jāuzveic čehus. Latvijas izlasei tikšanai tālāk derēs arī uzvara pār Čehiju, ja slovāki pēdējā spēlē grupā zaudēs Somijai.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs latvieši piekāpās Somijai (1:6) un Kanādai (2:5).

Pasaules čempionātā grupas kārtā Latvijas hokejistu pēdējie pretinieki svētdien Edmontonā būs čehi. Latvija turnīrā piedalās, jo Starptautiskā hokeja federācija no visiem turnīriem diskvalificēja Krievijas un Baltkrievijas izlases. Turnīra noslēgumā neviena komanda no elites neizkritīs.