Latvijas hokejistu klubiem NHL sezona sākas ar Girgensona uzvaru pār Bļugeru

Latviešiem pirmajā spēlē Nacionālās hokeja līgas (NHL) jaunajā sezonā Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo "Sabres" ceturtdien viesos ar 3:1 uzvarēja Pitsburgas "Penguins", kam laukumā devās Teodors Bļugers. Abi Latvijas uzbrucēji sezonā pirmajā mačā rezultativitātes punktus neguva.

Divus vārtus uzvarētājiem pret savu bijušo komandu guva Konors O'Šīrijs, kurš pirmajā trešdaļā atklāja rezultātu, bet sešas minūtes pirms otrā perioda beigām vēlreiz izvirzīja viesus vadībā. "Penguins" vienīgos vārtus otrajā trešdaļā guva Jevgēņijs Malkins. Bufalo kluba uzvaru ar trešajiem vārtiem otrā perioda beigās nostiprināja Rasmuss Dalins.

Girgensons spēlēja 13 minūtes (12:56), trīsreiz meta pa vārtiem un veica divus spēka paņēmienus, kā arī nopelnīja divas soda minūtes, bet viņa lietderības rādītājs bija neitrāls. Savukārt Bļugers uz ledus bija 10 minūtes (10:19), pa vārtiem nemeta, bloķēja divus metienus un iekrāja negatīvu lietderības rādītāju -1.

"Sabres" hokejisti Pitsburgas klubu pamatlaikā nebija uzvarējuši kopš 2013.gada aprīļa.

Abas komandas nākamo spēli aizvadīs sestdien, kad "Sabres" uzņems Ņūdžersijas "Devils" vienību, bet "Penguins" būs laukuma saimnieki pret Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas "Blue Jackets". Kolumbusas klubs sezonu sāks piektdien pret Toronto "Maple Leafs".