Vācija - Latvija. Intervija ar Rodrigo Ābolu pēc spēles

Hokejs

Somija - Čehija 1:0

Vācija - Latvija. Spēles momenti

Latvijas hokejisti zaudē Vācijai, čempionāta ceturtdaļfinālā netiek. Svarīgākie mirkļi

Latvijas hokeja izlase otrdien ar 1:2 zaudēja Vācijai pēdējā spēlē grupu kārtā un pasaules čempionātā Rīgā netika ceturtdaļfinālā. Latviešiem pietrūka vienu gūtu vārtu, lai ar neizšķirtu rezultātu pamatlaikā garantētu dalību izslēgšanas turnīrā.

Vācijas valstsvienība divu vārtu pārsvaru nodrošināja pirmajās septiņās minūtēs. Latvijai vārtus otrajā trešdaļā guva Rodrigo Ābols, samazinot rezultāta starpību.

Par turnīrā labākajiem Latvijas spēlētājiem atzina uzbrucējus Renāru Krastenbergu, Lauri Dārziņu un Ronaldu Ķēniņu. Savukārt pēdējā mačā Latvijas izlasē labākā spēlētāja balvu saņēma vēl viens uzbrucējs Miķelis Rēdlihs. Čempionāta kopvērtējumā Latvija ierindojās 11.vietā.

Skaļš skatītāju atbalsts uzmundrināja Latvijas izlasi, tomēr rezultātu 4.minūtē atklāja viesi.

Vācijas izlase atklāj rezultātu

Jons Peterka no paasa leņķa raidīja ripu precīzi virs vārtsarga Jāņa Kalniņa pleca un zem vārtu pārliktņa.

Vācieši divkāršo pārsvaru

Vāciešiem izdevās 7.minūtē panākt jau 2:0. Iespēju mest no vārtu priekšas nekavējās izmantot Marsels Nēbelss. Latvijas izlase pirmajā trešdaļā neizmantoja divus skaitliskos vairākumus, vācieši - vienu.

Intervija ar Uvi Balinski pēc pirmās trešdaļas

Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai jāspēlē vienkāršāk un jāvirza ripu uz priekšu. Trešdaļas beigas bija labas un tāpat jāturpina, piebilda Balinskis.

Rodrigo Ābols gūst vārtus

Ar Latvijas hokejistu spiedienu sākās otrā trešdaļa, savukārt vācieši aizrāvās uzbrukumā un iekrita aizsardzībā. Trijatā izslidojot pret vienu aizsargu, Ābols pēc saspēles ar Balinski precīzi meta pats.

Intervija ar Rodrigo Ābolu pēc otrās trešdaļas

Ābols pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pēc pārtraukuma komanda sāka spēlēt drošāk un tāpat turpinās nākamajā spēles posmā. Savukārt paša vārtu guvumu Ābols nosauca par vienkāršu risinājumu savas maiņas beigās, kad bija jau paguris, bet pamanīja pretinieku kļūdu.

Latvijas hokejisti pēdējā trešdaļā daudz uzbruka, neizmantoja divus vairākumus, nepilnas divas minūtes pirms spēles beigām aizstāja vārtsargu ar laukuma spēlētāju, tomēr netika līdz labai vārtu gūšanas iespējai. Uzbrukumā latvieši daudz saspēlējās, bet vācieši novērsa bīstamu metienu situācijas.

Mājinieku sastāvā nespēlēja savainojumu guvušais izlases ierastais kapteinis Kaspars Daugaviņš.

Abām komandām parocīgs rezultāts būtu bijis neizšķirts pamatlaikā, jo garantētu dalību ceturtdaļfinālā gan Latvijai, gan Vācijai. Kura komanda uzvarētu pagarinājumā vai pēcspēles metienos, tā nodrošinātu 3.vietu grupā, bet sāncenši noslēgtu labāko četrinieku.

Savukārt Vācijai uzvarot pamatlaikā, Latvija palika aiz ceturtdaļfināla sliekšņa, bet pēdējo vakanci izslēgšanas turnīrā aizņēma Kanāda. Dienas pirmajā spēlē grupā Kanāda pēcspēles metienos zaudēja Somijai, no ceturtdaļfināla pretendentu loka izslēdzot Kazahstānu. Pirmo vietu B apakšgrupā ieguva ASV izlase, bet otro pozīciju nodrošināja Somija.

Mačā pret Vāciju pirmo un vienīgo reizi pasaules čempionātā Latvijas izlasi klātienē varēja atbalstīt līdzjutēji.

Intervija ar Arti Ābolu pirms spēles

Latvijas izlases treneris Artis Ābols pirms mača vāciešus raksturoja kā fiziski spēcīgu komandu, kas laukumā ir ļoti aktīva. Taču Latvijas izlase ne pirmo reizi tik atbildīgā spēlē tiekas ar Vāciju un gatavojas izcīnīt uzvaru, uzsvēra Ābols.

Intervija ar Jorgu Lubrihu

Savukārt žurnāla "Bild" žurnālists Jorgs Lubrihs intervijā Latvijas Televīzijā pirms mača pauda pārliecību, ka Rīgā spēlē viena no visu laiku labākajām Vācijas izlasēm. Vācieši ir ātri un disciplinēti, kas viņiem palīdz ar veiksmes palīdzību gūt uzvaras, piebilda Lubrihs.

Intervija ar Elvi Merzļikinu

Ģimenes apstākļu dēļ Ziemeļamerikā palikušais vārtsargs Elvis Merzļikins intervijā Latvijas Televīzijā pirms mača teica, ka turnīra tabula čempionātā ir interesanta, bet viņš uz savas komandas punktiem nekad neskatoties. Merzļikins ir pārliecināts, ka Latvijas izlasei pret Vāciju noteikti palīdzēs fani tribīnēs.

Jau pirms otrdien notikušajām spēlēm četri ceturtdaļfinālisti bija zināmi A apakšgrupā, kur dalību izslēgšanas turnīrā nodrošināja Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Šveice, Čehija un Slovākija. Pirmo vietu A apakšgrupā ieguva krievi, kas vakara spēlē pret pastarīti Baltkrieviju jau pirmajā trešdaļā guva piecus bezatbildes vārtus un mačā nodrošināja uzvaru 6:0.

Pirms Latvijas pēdējās spēles jau bija zināmi divi ceturtdaļfināla pāri ASV-Slovākija un Somija-Čehija. Vācija kā grupā trešās vietas ieguvēja spēlēs pret Šveici, savukārt kanādieši vietu pusfinālā centīsies nodrošināt cīņā pret Krievijas olimpiskās komitejas komandu.

Ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, pusfināli būs sestdien, bet zelta un bronzas medaļu ieguvējus finālspēlēs noteiks svētdien, 6.jūnijā.