Latvijas hokeja valstsvienība treniņspēlē pieveic U-18 izlasi

Latvijas vīriešu hokeja izlase, kas šonedēļ uzsāka gatavošanos kārtējam pasaules čempionātam, piektdien treniņspēlē ar 3:1 pieveica U-18 valstsvienību.

Lielā izlase visus trīs vārtus guva jau pirmajā trešdaļā, kad izcēlās Ralfs Vjaters, Romāns Semjonovs un Artūrs Homjakovs, savukārt ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Eduards Tralmaks.

Savukārt U-18 izlases rindās goda vārtus otrajā trešdaļā iemeta Patriks Marcinkēvičs.

Tiesa, nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām mačs tika pārtraukts, jo saplīsa viens no apmales aizsargstikliem.

Pēcāk sekojošajos pēcspēles metienos uzvaru ar 3:2 arī izcīnīja lielā izlase, tās sastāvā vārtus gūstot Ņikitam Jevpalovam, Frenkam Razgalam un Tralmakam.

Latvijas izlases kandidāti treniņus sāka šīs nedēļas sākumā, taču komandai pagaidām nav pievienojusies lielākā daļa Rīgas "Dinamo" hokejistu, kuri treniņus uz ledus sāks nākamajā nedēļām, un arī citi potenciālie līderi. No nākamās nedēļas komanda sāks trenēties divās grupās.

Šonedēļ kļuva zināms, ka valstsvienībai nevarēs palīdzēt tās kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš ieplānojis savest kārtībā veselību.

Darbā ar Latvijas izlasi Bobam Hārtlijam šajā pavasarī asistē Žaks Klutjē, Ģirts Ankipāns un Artis Ābols. Savukārt par izlases sportisko formu rūpējas fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis.

Pirmos pārbaudes mačus, gatavojoties pasaules čempionātam Dānijā, Latvijas izlase aizvadīs 6.-7.aprīlī viesos pret Norvēģiju, bet kopā līdz pasaules čempionātam paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Mājās pirmās spēles tiks aizvadītas 11.-12.aprīlī pret Somiju, tad 20.-21.aprīlī sekos divas cīņas viesos pret Slovākiju, kamēr 27.-28.aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1.maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Pasaules čempionāts 4.maijā sāksies Dānijas pilsētās Herningā un Kopenhāgenā. Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.