Pārbaudes spēle hokejā. Latvija – Kazahstāna. Tiešraide

Pārbaudes spēle hokejā Francija-Latvija, Spēles epizodes

Latvijas hokeja izlase revanšējas Francijai pārbaudes spēlē. Galvenie notikumi

Latvijas izlases hokejisti piektdien Francijā ar 3:2 pieveica mājinieku valstsvienību pārbaudes spēlē un revanšējās par dienu iepriekš abu komandu spēlē piedzīvoto zaudējumu. Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase Francijas pilsētā Epinālā aizvadīja pirmās divas pārbaudes spēles.

Karjerā pirmos vārtus Latvijas izlasē guva Klāvs Veinbergs, kā arī precīzs bija Mārtiņš Dzierkals un Sandis Smons. Veinbergu atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Latvijas valstsvienība otrajā periodā panāca divu vārtu starpību, savukārt mājinieki pēdējā trešdaļā rezultāta starpību samazināja, pirms viesi iemeta savus trešos vārtus.

Klāvs Veinbergs atklāj rezultātu

Abas komandas pirmajā trešdaļā maz meta pa vārtiem un Latvijas izlasei arī vairākumā neizdevās atklāt rezultātu. Pēc pārtraukuma atklātākā hokejā pirmie savas iespējas izmantoja viesi – otrā perioda vidū ātrā uzbrukumā Veinbergs precīzi trāpīja vārtu tālajā stūrī.

Mārtiņš Dzierkals panāk 2:0

Savukārt Dzierkals pēc teicamas Patrika Ozola piespēles izslidoja viens pret vārtsargu Sebastjenu Ilonenu un panāca 2:0. Otrā perioda izskaņā bīstami uzbruka franči, bet Ēriks Vītols vārtos palika nepārspēts.

Morēns Bovē gūst Francijai pirmos vārtus

Francijas izlase pie vārtu guvuma drīz pēc pēdējā perioda sākuma tika skaitliskajā vairākumā – pēc aizsarga tāla metiena ripas lidojumu pielaboja Morēns Bovē.

Sandis Smons atjauno Latvijai divu vārtu pārsvaru

Arī viesi apliecināja prasmes gūt vārtus vairākumā, ar precīzu metienu no zilās līnijas izceļoties Smonam, un rezultāts kļuva 3:1.

Florians Čakiašvili gūst otros vārtus Francijai

Tuvojoties spēles beigām, Latvijas izlase gandrīz divas minūtes cīnījās trijatā pret pieciem laukuma spēlētājiem, taču lieliski nospēlēja Vītols un frančiem tikai izdevās trāpīt pa vārtu pārliktni. Pēdējos vārtus Francijas izlase guva 19 sekundes pirms mača beigām, un izglābties no zaudējuma vairs nespēja.

Pirmajā spēlē ceturtdien franči bija pārāki ar 2:1

Galvenā trenera Harija Vītoliņa vadītā Latvijas izlase spēlēm Francijā piesaistīja lielākoties gados jaunus hokejistus, kuri pretendē uz vietu sastāvā. Uz Franciju neaizbrauca savainotie Kristaps Zīle, Renārs Krastenbergs un Andris Džeriņš, kā arī saslimušie Rihards Bukarts un Jānis Jaks. Gatavošanos Rīgā turpina Rodrigo Ābols, Miks Indrašis, Ronalds Ķēniņš, Artūrs Kulda un Kārlis Čukste.

Francijas izlases sastāvā pārbaudes spēlēm pret Latviju lielākoties tika iekļauti lielākoties pašmāju klubu hokejisti, taču pārstāvētas mājiniekiem bija arī Šveices, Somijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Čehijas un ASV studentu sporta komandas.

Latvijas izlasei pēc atgriešanās no Francijas līdz pasaules čempionātam būs vēl četras pārbaudes spēles, viesos tiekoties ar Šveici 30. aprīlī un 1. maijā, kā arī 8. un 9. maijā "Arēna Rīga" ar Kazahstānu. Uz pasaules čempionātu Latvijas valstsvienība dosies 11. maijā.

Pasaules čempionāts Somijā risināsies no 13. līdz 29. maijam. Latvijas izlasei grupas kārtā būs jātiekas ar ASV, Somijas, Norvēģijas, Čehijas, Austrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas valstsvienībām.