Somija - Kanāda. Intervija ar Kanādas treneri Žerāru Galānu pēc spēles

Hokejs

Latvija-Dānija 1:0. U-20 pasaules hokeja čempionāta spēle

Somija - Kanāda. Spēles momenti

Kanādas hokejisti pagarinājumā pieveic somus, triumfē necili sāktajā čempionātā. Spilgtākie mirkļi

Kanādas hokejisti svētdien "Arēnā Rīga" ar 3:2 pagarinājumā uzvarēja Somijas izlasi finālspēlē par zelta medaļām pasaules čempionātā, revanšējoties ziemeļniekiem par sakāvi iepriekšējā titula mačā pirms diviem gadiem.

Uzvaras vārtus Kanādai pagarinājuma 7. minūtē guva Niks Pols.

Zelta vārtus Kanādai gūst Niks Pols

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina Kanādas uzbrucēju Endrjū Mandžapani.

Kanādas izlase saņem pasaules čempionu kausu

Pamatlaikā Somijas izlasi pirmās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja Mikaels Rūhomā, bet Kanādai izlīdzinājumu otrajā periodā panāca Maksims Komtuā. Vēlreiz vadību somiem pēdējā trešdaļā panāca Peteri Linboms, savukārt Adams Enriks rezultātu atkārtoti līdzsvaroja.

Mikaels Rūhomā izvirza Somiju vadībā

Kanādieši agresīvi darbojās uzbrukumā, taču vēl līdz pirmās trešdaļas vidum nopelnīja divus noraidījumus un otrais no tiem pārvērtās vārtu zaudējumā. Olivers Kaski somiem noturēja ripu uz zilās līnijas un piespēlēja vārtu priekšā Rūhomā, kurš kritienā precīzi meta.

Intervija ar Marko Antilu

Somijas izlases kapteinis Marko Antila pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandas plāns nostrādāja, bet pēc pārtraukuma jāturpina spēlēt vēsu prātu un jāvirza ripa dziļāk pretinieku zonā.

Maksims Komtuā panāk Kanādai izlīdzinājumu

Kanādai otrajā trešdaļā revanšēties izdevās skaitliskajā vairākumā – pa Komtuā ķermeni atlēcienā no vārtu stabiņa trāpīja Konora Brauna mestā ripa, ko uzbrucējs spēja savaldīt un raidīt vārtos.

Neieskaita Kanādas vārtu guvumu

Trīs minūtes pirms pārtraukuma ripu vēlreiz somu vārtos nogādāja Adams Enriks, tomēr rezultāts nemainījās. Pēc video izskatīšanas tiesneši konstatēja, ka kanādieši, ātrā uzbrukumā ieslidojot zonā, kļūdījās, pieļaujot aizmugures stāvokli.

Intervija ar Adamu Enriku

Enriks pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka komandai jāturpina spēlēt neatlaidīgi un jāaizvada labākā atlikusī trešdaļa pasaules čempionātā.

Peteri Linboms atgūst Somijai vadību

Labas iespējas trešā perioda sākumā bija abām komandām, bet somi savu situāciju realizēja. Spēlētāju piesegtais vārtsargs Dārsijs Kempers novēloti reaģēja uz Peteri Lindboma metienu tālajā stūrī.

Adams Enriks gūst otros vārtus Kanādai

Kanādai atlika nepilnas 15 minūtes, lai revanšētos, un otros vārtus guva Enriks skaitliskā vairākuma izspēlē. Septiņarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Enriks cīņā vārtu priekšā tika pie ripas un panāca 2:2.

Pagarinājumā somus no zelta medaļām šķīra ripas trāpījums pa pārliktni, turpretim kanādieši izmantoja iespēju, izslidojot divatā pret vienu aizsargu, un Polam uzbrukumu atlika noslēgt ar metienu tukšā vārtu stūrī.

Kanādas izlase čempionātu Rīgā sāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas un ceturtdaļfinālā iekļuva tikai tādēļ, ka Latvijas hokejistiem pēdējā spēlē pret Vāciju pietrūka vienu vārtu guvuma. Turpretim izslēgšanas turnīrā kanādieši palika nepārspēti.

Intervija ar Adamu Enriku pēc spēles

Kanādiešu kapteinis Enriks pēc uzvaras intervijā rīkotājiem teica, ka būs grūti aizmigt pēc uzvaras tik daudziem notikumiem bagātā čempionātā. Kanādas hokejisti grupā pamazām atrada ceļu uz uzvarām, kļūstot ar katru dienu labāki un aprodot ar spēli uz lielāka izmēra laukuma, sacīja Enriks.

Intervija ar Endrū Mandžapani pēc spēles

Savukārt MVP titulu ieguvušais Mandžapane sacīja, ka Kanāda pēc grupu kārtas nebija favorīte, bet spēja izcīnīt zelta medaļas un sajūtas tādēļ ir lieliskas.

Intervija ar Žerāru Galānu pēc spēles

Mandžapanes ierašanos komandā kā turnīra gaitā ļoti svarīgu notikumu nosauca treneris Galāns. Kanādiešiem tas palīdzējis atrast ceļu uz uzvarām.

Intervija ar Peteri Lindbomu pēc spēles

Vīlušies pēc fināla bija Somijas hokejisti. Lidboms atzina, ka zaudējums nesa vilšanos, bet Kanāda izmantoja vienu iespēju pagarinājumā.

Intervija ar Marko Antilu pēc spēles

Arī Antila neslēpa, ka ir smagi tā zaudēt, bet viņš lepojās ar komandu, kas aizvadīja labu čempionātu.

Intervija ar Juku Jalonenu

Somijas izlases galvenais treneris Juka Jalonens pirms mača intervijā rīkotājiem teica, ka komandai pirms fināla bija ierasta dienas kārtība. Treneris arī piebilda, ka Somijas izlasē lieliski saderas gan pieredzējušie hokejisti, kas izcīnīja zeltu pirms diviem gadiem, gan jaunpienācēji, kuri nevainojami iekļāvušies komandā.

Intervija ar Sami Kapanenu

Savukārt Somijas hokeja veterāns un komentētājs Sami Kapanens intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka Kanāda treniņiem nepievērsa pietiekami lielu uzmanību, tādēļ pat ir pārsteidzoši, ka komanda tik būtiski progresējusi čempionāta gaitā. Izslēgšanas spēles jau ir Kanādas stihija, kur komanda labi jūtas, sacīja Kapanens.

Intervija ar Žerāru Galānu

Kanādas izlases galvenais treneris Žerārs Galāns intervijā organizatoriem teica, ka komandas sniegumā turnīrā bija kāpumi un kritumi, bet finālā jāparāda labs sniegums, lai mājup dotos ar zelta medaļām.

Abas komandas iepriekš jau tikās grupas kārtā, uzvaru pēcspēles metienos nodrošinot Somijas hokejistiem.

Intervija ar Kasparu Daugaviņu

Latvijas izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pēc mājinieku komandas gaitu noslēguma no pasaules čempionāta redzēja tikai dažas pusfināla spēļu epizodes, bet skatīsies finālu. Kaspars atzina, ka priecāsies, ja vinnēs Kanādas izlase, kur spēlē viņa maiņas biedrs no Podoļskas "Vitjaz".

Galvenā trenera Boba Hārtlija vadībā Latvijas izlase ir atdzīvojusies un cīnās katrā spēlē, bet par to, vai Kanādas speciālists ir sasniedzis virsotnes, ir jālemj citiem Latvijas Hokeja federācijā, teica Daugaviņš, kurš pēc savainojuma izlaida pēdējās spēles turnīrā.

Latvijas izlase ieguldīja milzīgu darbu, bet beigās kaut kā pietrūka, lai arī visi laukumā cīnījās kā lauvas, uzsvēra Daugaviņš. Neveiksmi viņš norakstīja uz skatītāju trūkumu teju visās čempionāta spēlēs. Daugaviņš arī atzina, ka bija gatavs spēlēt pēdējā mačā pret Vāciju, taču no plašāka skaidrojuma atturējās, sakot, ka tas viss jau ir vēsture.

Iepriekš svētdien bronzas godalgas nodrošināja ASV izlase, kas spēlē par 3. vietu ar 6:1 pārspēja Vāciju.

Latvijas izlase turnīru mājās noslēdza 11. vietā, jo komandai mazliet pietrūka, lai tiktu tālāk par grupas kārtu un iekļūtu izslēgšanas spēlēs.