Hokeja valstsvienībai zaudējums Čehijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pārbaudes spēļu sēriju pirms starta pasaules čempionātā (PČ) Latvijas hokeja izlase trešdien sāka ar zaudējumu 3:4 viesos Čehijai, liecina vietējo organizatoru informācija. Eiropas Izaicinājuma turnīra ietvaros notikušajā spēlē divus vārtus Latvijai guva Miks Indrašis, bet viens precīzs metiens izdevās Laurim Bajarunam. Abas komandas ceturtdien Jindržihuvā Hradecā tiksies atkārtoti.

Pimajā trešdaļā ielaistos divus vārtus Latvijas izlase kompensēja otrajā periodā, kad panāca neizšķirtu 2:2. Vēlreiz nonākot iedzinējos, Latvijas hokejisti atkal rezultātu izlīdzināja, tomēr neilgi pirms spēles beigām ielaida izšķirošos vārtus.

Čehiem divu vārtu pārsvaru pirmajā trešdaļā nodrošināja Prāgas “Lev” uzbrucējs Petrs Vrāna. Perioda vidū viņš vārtu guvumā pārvērta Tomāša Rahūneka piespēli no laukuma stūra, bet nepilnas četras minūtes vēlāk pārspēja vārtsargu Māri Jučeru, realizējot skaitlisko vairākumu, kad noraidīts bija Koba Jass. Latvijas izlase uzbruka mazāk, bet teju samazināja rezultāta starpību, kad ripa pēc Vitālija Pavlova metiena trāpīja pa Jakuba Kovārža sargāto vārtu stabu.

Latvijas hokejisti pēc pārtraukuma darbojās aktīvāk un enerģiskāk uzbruka. Vēlreiz ripu pa Kovārža vārtu stabu noskandināja Jass, bet Indrašis perioda 7.minūtē guva vārtus, kad viesi spēlēja skaitliskā vairākumā. Neizšķirtu panāca Bajaruns, noslēdzot ātru Latvijas uzbrukumu, taču priekšpēdējā minūtē pirms pārtraukuma ripa trāpīja arī pa Jučera vārtu stabu, kad nedaudz veiksmes 4000 skatītāju vērotajā spēlē pietrūka Karelam Kubātam.

Vadību laukuma saimniekiem drīz pēc pēdējās trešdaļas sākuma atguva Lukāšs Pehs, kurš izmantoja situāciju, kad Jučers vārtu priekšā atsita ripu pēc Ivana Rahūneka metiena. Līdzīgā situācijā Indrašis vēlreiz rezultātu izlīdzināja – Kovāržs atsita ripu pēc Roberta Jekimova metiena, taču nespēja nosegt tukšo vārtu stūri. Tomēr divas minūtes pirms cīņas beigām Čehijas izlases uzvaru nodrošināja debitants Kubāts, kurš noslēdza Tomāša Rahūneka piespēli. Pēdējā minūtē viesi Jučeru vēl aizstāja ar sesto laukuma spēlētāju, bet izlīdzinājumu nepanāca.

Spēle ceturtdien sāksies plkst. 19.15 pēc Latvijas laika.

Latvijas izlases galvenais treneris Teds Nolans spēlēm pret Čehiju uzaicināja 23 hokejistus – divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 14 uzbrucējus. Čehijas izlasē lielākoties ir iekļauti spēlētāji no vietējā čempionāta pusfinālos neiekļuvušajām komandām un Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubiem.
Pirms cīņas svinīgā ceremonijā arēnu Jindržihuvā Hradecā nosauca bojāgājušā čehu hokejista Jana Mareka vārdā. Jindržihuvā Hradecā dzimušais Mareks gāja bojā 2011.gada rudenī Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Jaroslavļas "Lokomotiv" lidmašīnas avārijā. Katastrofā netālu no Jaroslavļas dzīvību zaudēja arī Mareka kluba biedrs un bijušais Latvijas valstsvienības kapteinis Kārlis Skrastiņš.

Pēc atgriešanās mājās Latvijas izlase jau svētdien un pirmdien "Arēnā Rīga" pret Zviedriju aizvadīs nākamās divas pārbaudes spēles. Vēlāk 19. un 20.aprīlī Rīgā paredzētas arī spēles pret Baltkrieviju, bet pirms došanās uz pasaules čempionātu pēdējā pārbaude būs 28.aprīlī viesos pret Franciju.
Pasaules čempionāts Helsinkos un Stokholmā risināsies no 3. līdz 19.maijam. Latvijas izlase Helsinkos grupas turnīrā spēlēs pret Krieviju, ASV, Austriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju un Somiju.