Girgensons gūst vārtus četrpadsmitajā sekundē, «Sabres» uzvar Bļugeru un «Penguins»; Merzļikins turpina zaudēt

Nacionālās Hokeja līgas (NHL) latviešu duelī Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo „Sabres” ar 5:2 viesos sarūgtināja Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas „Penguins”. Ar vārtu guvumu jau pirmajā uzbrukumā izcēlās Girgensons, kurš guva ātrākos vārtus latviešu NHL vēsturē. Savukārt citā mačā pēcspēles metienu sērijā astoto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Elvja Merzļikina Kolumbusas „Blue Jackets”, liecina NHL informācija.

(papildināts ar Merzļikina zaudējumu)

Girgensons savus sezonas vienpadsmitos vārtus guva vien 14 sekundes pēc pirmā iemetiena.

Girgensons atklāj rezultātu

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Līdz šim neviens Latvijas hokejists NHL nebija spējis gūt vārtus tik ātri pēc spēles sākuma.

Latviešu „Sabres” uzbrucējs spēlēja 13 minūtes (13:20), no kurām vienu minūti (1:21) skaitliskajā mazākumā. Šajā laikā viņš sekmīgi izpildīja vienu metienu un veica divus spēka paņēmienus, spēli noslēdzot ar neitrālu +/- koeficientu.

Savukārt Bļugers uz ledus pabija 17 minūtes un 36 sekundes, no kurām nepilnas trīs minūtes (2:46) mazākumā un divas sekundes vairākumā. Viņš četras reizes meta pa viesu vārtiem. Maču Bļugers pabeidza ar neitrālu lietderības rādītāju.

Trīs vārtus jau pirmajā trešdaļā guva „Sabres”, veicot nopietnu pieteikumu uzvarai. Otrajā periodā Jevgēņijs Malkins guva vienus vārtus mājinieku labā, taču pēdējā trešdaļā viesi guva vēl divus vārtus. Spēles izskaņā Malkins guva otros vārtus, tomēr izlieto ūdeni sasmelt vairs nebija iespējams.

Bufalo „Sabres” un Pitsburgas „Penguins” spēles spilgtākie momenti

Bufalo vienībai šis bija ceturtais panākums pēdējās piecās spēlēs.

Tikmēr „Penguins” šis bija otrais zaudējums pēc kārtas.

Savukārt citā spēlē Merzļikina pārstāvētā „Blue Jackets” ar 3:4 pēcspēles metienu sērijā piekāpās Nešvilas „Predators”

Latviešu vārtsargs šajā spēlē atvairīja 33 no 36 metieniem jeb 91,7% palīdzot Kolumbusas vienībai izcīnīt vienu punktu kopvērtējuma tabulai.

Spēles uzvarētājs tika noteikts vien pēc katras komandas astoņiem pēcspēles metieniem.

Kolumbusas „Blue Jackets” un Nešvilas „Predators” mača svarīgākās epizodes

Pēdējās astoņas spēlēs „Blue Jackets” sakrājuši piecus punktus, ne reizi spēli nepabeidzot kā uzvarētāji.

Sezonas kopvērtējumā Pitsburgas klubs ar 80 punktiem 60 spēlēs ierindojas trešajā vietā NHL Austrumu konferencē, kamēr astotā ar 74 punktiem 63 spēlēs ir „Blue Jackets” komanda. Savukārt „Sabres” pēc 61 mača ir 13. pozīcijā ar 64 punktiem.

Jau svētdien gaidāms „Penguins” principiālais mačs pret Vašingtonas „Capitals”. Savukārt „Sabres” uzņems Vinipegas „Jets”. Tikmēr „Blue Jackets” nākamā spēle paredzēta pirmdien pret Otavas "Senators".