Dānijas hokejisti pieveic zviedrus, otro pārliecinošo uzvaru Rīgā gūst Vācijas izlase

Dānijas un Vācijas hokeja izlases Rīgā guva uzvaras pirmajās sestdien aizvadītajās spēlēs pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Vēlāk sestdien uzvaras guva arī Krievijas olimpiskās komitejas komanda.

(papildināts pēc dienas otrajām spēlēm)
Dienas pirmajā spēlē A apakšgrupā pārsteigumu sagādāja dāņi, kas ar 4:3 pārspēja Zviedriju, savukārt Latvijas izlases pārstāvētajā B apakšgrupā Vācija ar 5:1 pieveica Norvēģijas izlasi un nodrošināja turnīrā otro pārliecinošo uzvaru.

Norvēģijas - Vācijas spēles epizodes

Vācieši "Arēnā Rīga" veiksmīgi aizvadīja otrās trešdaļas pirmo pusi, septiņās minūtēs iemetot trīs ripas un nodrošinot 4:0 pārsvaru.

Dānijas - Zviedrijas spēles epizodes

Spraigāks bija mačs Olimpiskajā sporta centrā, kur dāņi divreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu un otrā perioda beigās pirmoreiz izvirzījās vadībā 3:2. Niklass Jensens trešā perioda vidū Dānijai vairākumā guva ceturtos vārtus un zviedri spēja vairs tikai rezultāta starpību samazināt. Jensens izcēlās ar trīs vārtu guvumu.

Lielbritānijas - Krievijas olimpiskās komitejas komandas spēles epizodes

Spēlēm piesātinātā sestdienā vēlāk A apakšgrupā Krievijas olimpiskās komitejas komanda ar 7:1 bez sarežģījumiem uzveica Lielbritāniju, bet B apakšgrupā somi ar 2:1 bija pārāki par ASV hokejistiem.

Somijas - ASV spēles epizodes

Somijas un ASV spēlē visi vārti tika gūti otrajā trešdaļā. Somijas izlase panāca 2:0, bet amerikāņi spēja atgūt tikai vienus vārtus.

Krievi mača iznākumu praktiski izšķīra pirmajās 11 minūtēs, izvirzoties vadībā 4:0. Divus vārtus uzvarētājiem guva Antons Burdasovs.

Savukārt vakara spēlēs spēkiem mērosies Latvija un Kazahstāna, kā arī Čehija un Šveice.

KONTEKSTS:

Pasaules čempionāts Rīgā ilgs no 21. maija līdz 6. jūnijam.

B apakšgrupā "Arēnā Rīga" spēlē Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna. A apakšgrupā iekļauta Krievijas olimpiskās komitejas komanda, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija. Līdz 1. jūnijam grupās izspēlēs apļa turnīru, noskaidrojot pa četrām komandām, kas iekļūs ceturtdaļfinālā.