Čehija izcīna pēdējo ceļazīmi uz PČ ceturtdaļfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Pēdējo vakanci pasaules čempionāta (PČ) ceturtdaļfinālos otrdien aizpildīja Čehijas izlase, kas grupas turnīra noslēgumā ar 7:0 Stokholmā pārliecinoši pārspēja Norvēģijas hokejistus. Jau iepriekš otrdien kļuva zināms, ka Helsinku grupā pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu izcīnīja Slovākija ar uzvaru 4:1 pār ASV izlasi.

Pirms otrdien paredzētajām spēlēm Stokholmas grupā bija skaidrs, ka ceturtdaļfinālā iekļūs Čehijas un Norvēģijas cīņas uzvarētāji. Pieticīgi turnīru sākušie čehi neatstāja skandināviem daudz izredžu, un pirmās trešdaļas vidū jau ieguva 3:0 pārsvaru. Uzvarētājiem divus vārtus guva Tomāšs Fleišmans.

Jau iepriekš Stokholmā vietu ceturtdaļfinālā nodrošināja Šveice, Kanāda un Zviedrija. Ceturtdaļfinālā Čehija tiksies ar Šveici, kas otrdien guva grupā septīto uzvaru septiņās spēlēs, ar 4:1 pārspējot Baltkrieviju. Vēl vienu pusfinālistu noteiks Kanādas un Zviedrijas izlases. Pēdējā spēlē Stokholmas grupā tiksies dāņi un mājinieki Zviedrijas hokejisti, taču vietu sadalījumu tas neietekmēs.

Helsinkos slovāki grupas turnīra noslēgumā ieņēma 4.vietu, bet pārējo vietu sadalījums pirmajā septiņniekā, tostarp ceturtdaļfinālu pāri, kļūs zināmi vēlāk vakarā pēc Latvijas un Somijas cīņas. Latvija grupā no 7.vietas pakāpsies uz sesto pozīciju un apsteigs Franciju, ja spēs gūt vismaz punktu pret somiem. Taču tik vēl augstāk Latvijai nav izredžu - Slovākijas uzvara aizšķērsoja ceļu uz ceturtdaļfinālu, bet Vācija ar uzvaru pagarinājumā 3:2 pār Franciju garantēja grupā 5.vietu.

Visi ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, savukārt sestdien būs pusfināli, bet svētdien - fināls un spēle par 3.vietu.