Čehi zaudē Dānijas hokejistiem; Latvijai nepieciešamo punktu saglābj

Dānijas valstsvienība svētdien Maskavā ar 2:1 pēcspēles metienos sagādāja pasaules čempionātā pirmo zaudējumu Čehijai, tomēr spēles ievilkšanās pēc pamatlaika beigām ļāva Latvijas hokejistiem saglabāt cerības uz ceturtdaļfinālu, liecina organizatoru informācija. Dienas otrajā mačā Latvijas valstsvienībai un tās atbalstītājiem jācer uz Zviedrijas uzvaru pār Šveici.

Rezultātu spēlē čehiem otrajā trešdaļā atklāja Tomāšs Plekanecs, bet trešā perioda sākumā Mortens Madsens panāca izlīdzinājumu. Uzvaru pēcspēles metienos Dānijai nodrošināja Nikolajs Ēlers.

Dāņu rēķinā pēc uzvaras ir astoņi punkti un 4.vieta apakšgrupā, savukārt Latvijai sešu punktu krājums vēl ļauj cerēt uz sāncenšu apsteigšanu. Ar uzvaru pēdējā spēlē otrdien pār Norvēģiju un veiksmīgiem sāncenšu maču iznākumiem Latvija vēl var nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā, lai gan līdzšinējās sešās spēlēs iekrāja tikai vienu uzvaru sestdien pret Kazahstānu (2:1).

Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, Latvijas izlasei ne tikai jāpieveic norvēģi, bet arī jācer, ka bez punktiem pēdējās spēlēs paliks Šveice un Dānija. Ja šveiciešiem vēl jāspēlē ar favorītēm Zviedriju un Čehiju, tad dāņus gaida tikšanās ar Kazahstānas izlasi, kas visas cerības turnīrā jau zaudējusi un izkritīs uz zemāku līmeni.

Dienas pirmajā grupas spēlē Sanktpēterburgā izredzes tikt ceturtdaļfinālā uzlaboja Vācija, kas ar 3:2 pamatlaikā pieveica ASV izlasi. Vēlāk laukumā dosies arī Slovākijas un Somijas izlases.

Pa četrām divu grupu komandām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Maskavā noslēgsies pēc nedēļas svētdien.