Austrijas zaudējums garantē Latvijas hokejistiem vietu elitē

Austrijas hokejisti pēdējā cīņā pasaules čempionātā pirmdien Helsinkos ar 4:8 zaudēja Krievijai, kas Latvijas valstsvienībai vēl pirms pēdējās grupu kārtas cīņas garantēja iespēju elitē spēlēt arī nākamgad, liecina turnīra rīkotāju informācija. Pēdējā vietā grupā palika Austrija, kas izkrita uz I divīziju, bet Latvijas izlase vēl saglabā cerības tikt ceturtdaļfinālā.

Austrieši Helsinku grupā ierindojās 8.vietā un izkrita uz PČ zemāku līmeni. Lai saglabātu izredzes grupā nepalikt pēdējiem, Austrijas izlasei vajadzēja gūt vismaz vienu punktu pret pašreizējo pasaules čempionvienību Krieviju. Izredzes uz labvēlīgu cīņas iznākumu Austrija saglabāja vēl otrās ceturtdaļas vidū, kad rezultāts bija neizšķirts 4:4, tomēr vēl četri Krievijas vārti pārliecinoši noteica uzvarētāju.

Pēdējā spēlē grupā Latvijas izlase otrdien vakarā tiksies ar mājiniekiem somiem, un līdz cīņas sākumam jau zinās, vai uzvara nodrošinās vietu ceturtdaļfinālā. Lai saglabātu iespēju pašiem izšķirt savu likteni turnīrā, Latvijas hokejistiem jācer, ka dienas pirmajās spēlēs Slovākija negūs uzvaru pār ASV, savukārt Vācijas izlase nespēs uzveikt Franciju.

Pirms pēdējās spēļu kārtas Helsinku grupā par vietu ceturtdaļfinālā jau ir drošas ASV, Somijas un Krievijas izlases. Uz pēdējo atlikušo vakanci pretendē Slovākija, Vācija, Latvija un Francija. Ja slovākiem pietiks ar pašu uzvaru pamatlaikā, tad Vācijas, Latvijas un Francijas izredzes ir saistītas ar papildu nosacījumiem.

Pa septiņiem punktiem grupā ir Slovākijai un Vācijai, bet Latvija un Francija iekrājušas pa sešiem punktiem. Dienas pirmajā spēlē otrdien tiksies Slovākija un ASV, savukārt otro cīņu aizvadīs Francija un Vācija.

Stokholmā spēlējošo komandu grupā vieta ceturtdaļfinālā jau ir nodrošināta Šveicei, Kanādai un Zviedrijai. Pēdējo vakanci otrdien savstarpējā cīņā sadalīs Čehijas un Norvēģijas izlases.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase iepriekš pirmdien ar 3:1 pieveica Franciju un guva otro uzvaru sešās spēlēs.