ASV hokejisti ar uzvaru pār itāliešiem grupā panāk Latviju

ASV valstsvienība trešdien Ķelnē ar 3:0 pārspēja itāliešus un grupas turnīrā ar trim uzvarām četrās spēlēs panāca pasaules hokeja čempionātā veiksmīgi startējušo Latvijas valstsvienību, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs ceturtdien vakarā pret Zviedriju.

(papildināts ar dienas pēdējo spēļu rezultātiem)
Latvijas izlase ir aizvadījusi vienu spēli mazāk nekā amerikāņi, bet abu komandu rēķinā ir pa deviņiem punktiem. Trešās vietas īpašniekiem krieviem pēc trim spēlēm ir viens punkts mazāk, bet ceturtie ar četriem punktiem ir zviedri. Tiesa, svarīgākās cīņas grupā vēl ir priekšā, jo katrai komandai jāaizvada pa septiņām spēlēm.

ASV izlasei, kas trešdien pirmajās divās trešdaļas piecreiz vairāk nekā Itālijas hokejisti meta pa vārtiem, divus vārtus guva Broks Nelsons.

Vēlākajā vakara spēlē mājinieki vācieši ar 3:2 "bullīšos" pieveica Slovākiju.

Savukārt otrā grupā Parīzē ceturto neveiksmi tikpat spēlēs piedzīvoja Baltkrievijas hokejisti, šoreiz ar 0:3 atzīstot Šveices pārākumu. Dienas pēdējā spēlē Francijas galvaspilsētā Somijas izlase ar 5:2 bija pārāka par slovēņiem.

Situācija Parīzes grupas galvgalī ir matemātiski analoģiska - trijās spēlēs trīs uzvaras guvušajai Kanādai ar tikpat lielu gūtu punktu skaitu seko Šveice, kas aizvadījusi vienu spēli vairāk.

Iepriekš uzvaras pār Dāniju (3:0), Slovākiju (3:1) un Itāliju (2:1) guvusī Latvijas valstsvienība čempionātu turpinās ceturtdien pret Zviedriju un sestdien pret ASV, bet pēdējās divas spēles grupā aizvadīs pret Krieviju (15.maijā) un mājinieci Vāciju (16.maijā). Grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.