Ābola dzimšanas dienā Rīgas «Dinamo» zaudē Ufā

Komandas galvenā trenera Arta Ābola dzimšanas dienā Rīgas "Dinamo" piektdien atspēlēja trīs vārtu deficītu pamatlaikā, tomēr pagarinājumā ar 3:4 Ufā piekāpās "Salavat Julajev" četru spēļu izbraukuma pirmajā cīņā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). "Dinamo" cieta pēc kārtas trešo zaudējumu, jo divas neveiksmes piemeklēja arī mājās pērnā gada izskaņā.

Vārtus "Dinamo" guva Marcels Hosa, Miks Indrašis un Roberts Bukarts.

Laukuma saimniekiem ātri izdevās izvirzīties vadībā, jo rezultātu Aleksandrs Mereskins atklāja 3. minūtē, kad vārtu priekšā tika pie "Dinamo" vārtsarga Jakuba Sedlāčeka atsistās ripas. Pēdējā minūtē pirms pārtraukuma pārsvaru ar veiksmes palīdzību divkāršoja Tomašs Zaborskis, kura mestā ripa trāpīja pa Kristapa Sotnieka slidu.

Otrās trešdaļas sākumā ātrā pretuzbrukumā ar metienu no patālas distances Igors Mirnovs panāca jau 3:0. Iespējas samazināt rezultāta starpību bija Hosam un Polam Ščehuram, taču pārliecinoši mājiniekiem vārtos darbojās Vladimirs Sohatskis. Līdzko laukuma saimnieki pierima, un "Dinamo" nekavējās izmantot iespēju spēlēt aktīvāk.

Ufas kluba hokejistus nepamodināja arī galvenā trenera Vladimira Jurzinova pieprasītais pus minūtes pārtraukums, un "Dinamo" rezultāta starpību samazināja. Hosa ieslidoja zonā un uzreiz meta, bet aizsarga piesegtais Sohatskis noreaģēja par vēlu. Trīs minūtes pirms pēdējā pārtraukuma rezultāta starpība saruka līdz minimumam, kad Indrašis vairākkārt meta no vārtu priekšas, līdz iedabūja ripu vārtos. "Dinamo" varēja līdz otrā perioda beigām arī panākt izlīdzinājumu, tomēr labā pozīcijā nepaveicās Sandim Ozoliņam.

Minimālo pārsvaru Ufas komanda nespēja noturēt, jo pēdējās trešdaļas 6. minūtē Bukarts vārtu priekšā tika pie ripas un panāca izlīdzinājumu. Mājinieki gan neizmanoja labu iespēju atgūt vadību, kad Anti Pilstrēms nerealizēja soda metienu, ko tiesnesis piesprieda par Arvīda Reķa pārkāpumu uzbrucēja izgājienā vienam pret vārtsargu.

Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā "Salavat Julajev" pagarinājuma 4.minūtē saraustīja viesu aizsardzību un Ņikita Filatovs iemeta uzvaras vārtus. Pirmo reizi sezonā "Dinamo" zaudēja pagarinājumā.

"Dinamo" hokejisti nākamo spēli aizvadīs svētdien Ņižņekamskā pret "Ņeftehimik", 7.janvārī Magņitogorskā gaidīs cīņa pret "Metallurg", bet 9.janvārī Čeļabinskā pretinieks būs vietējais "Traktor".

KHL spēle:

Ufas "Salavat Julajev" - Rīgas "Dinamo" 4:3 (2:0, 1:2, 0:1, 1:0)

Vārtus guva: Aleksandrs Mereskins, Tomašs Zaborskis, Igors Mironovs, Ņikita Filatovs - Marcels Hosa, Miks Indrašis, Roberts Bukarts

Vārtsargi: Vladimirs Sohatskis - Jakubs Sedlāčeks