Panorāma

Ukrainā kara sagrautajos ciemos sāk atgriezties iedzīvotāji

Panorāma

Panorāma

Uz hokeja čempionātu Rīgā pārdots ap 70 000 biļetēm

Uz hokeja čempionātu Rīgā pagaidām teju izpārdotas biļetes tikai divām spēlēm

Rīgā jau pēc nepilnām trim nedēļām sāksies pasaules čempionāts hokejā, tomēr patlaban teju pilna arēna ir izpirkta tikai uz vienu Latvijas izlases spēli. Arī pārdoto biļešu skaits, salīdzinot ar otru rīkotājvalsti Somiju, ir krietni mazāks. 

(precizēta informācija par biļešu tirdzniecības apjomiem)
Pasaules čempionāts sāksies 12. maijā. Komandas grupu turnīrus izspēlēs divās vietās - Somijas pilsētā Tamperē un Rīgā. Biļešu cenas uz spēlēm ir augstākas nekā citus gadus, ko pasaules čempionāta Latvijas rīcības komitejas vadītājs Edgars Buncis izskaidro ar dzīves dārdzības pieaugumu.

"Mums ir jārēķinās – mūsu dzīve ir kļuvusi nedaudz dārgāka. Pat ne nedaudz – procentuāli diezgan daudz dārgāka," teica Buncis. "Tas ietekmē arī mūs kā rīkotājus no organizatoriskā, no izdevumu viedokļa."

Somijā šobrīd pārdoti apmēram 180 tūkstoši biļešu, savukārt Rīgā - vien 70 tūkstoši, lēš pasākuma rīkotāji. Iemesli tam ir dažādi. Vērā jāņem Tamperes arēnas par vairākiem tūkstošiem skatītāju lielākā ietilpība, salīdzinot ar "Arēnu Rīga". Faktors ir arī biļešu cenas. Somijā, neraugoties uz to, ka valsts kopumā ir turīgāka par Latviju, uz atsevišķām spēlēm biļetes ir pat lētākas nekā Rīgā.

Buncis gan uzsver, ka Latvijā atšķirībā no Somijas biļešu iegādē ir jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis. Papildus tam, Latvijā čempionāta rīkošanas izdevumi lielākoties jāsedz tieši no biļešu tirdzniecības, uzsver turnīra rīkotāji. Vienlaikus Buncis norāda, ka peļņa no turnīra nāktu par labu Latvijas hokejam, jo tas būtu finansējums, ko var ieguldīt, piemēram, jauniešu attīstībā.

Gandrīz pilnībā izpārdotas Rīgā ir vien divas spēles, kas notiek čempionāta atklāšanas dienā, – Čehijas un Slovākijas duelis, kā arī mačs starp Latviju un Kanādu.

Somijā šādu izpārdotu spēļu ir vairāk. Protams, vislielākais atbalsts savai komandai būs mājiniekiem. Somijā apmēram 90% visu biļešu ir nopirkuši tieši vietējie fani.

"Gaidām ārzemju līdzjutējus dalībai čempionātā, bet pēc mūsu pieredzes viņi biļetes pērk diezgan tuvu tam, kad sākas pasaules čempionāts," sacīja pasaules čempionāta Somijas rīcības komitejas vadītājs Heiki Hietanens.

Latvijā no ārzemju līdzjutējiem aktīvākie biļešu iegādē līdz šim bijuši Čehijas, Slovākijas un Šveices fani. Saistībā ar čempionāta norisi sagaidāms, ka Rīgā kopumā ieradīsies apmēram 25 tūkstoši ārvalstu hokeja fanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti