Pasaules hokeja čempionāta spēle ASV - Francija. 5:0

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. ASV - Francija

Pasaules hokeja čempionāta spēles ASV - Francija spēles epizodes

ASV hokejisti bombardē Francijas vārtus un gūst pārliecinošu uzvaru. Spilgtākie mirkļi

Spēcīgā ASV izlase ceturtdien jau pirmajā trešdaļā guva četrus vārtus un pārliecinoši ar 5:0 pārspēja Francijas izlasi, gūstot savu otro panākumu pasaules hokeja čempionātā.

(papildināts ar spēles rezultātu)

Visas spēles laikā ASV izpildīja 54 metienus pa pretinieku vārtiem, uz ko Francija atbildēja vien ar desmit.

Pēc četrām spēlēm ASV ar septiņiem punktiem pakāpusies uz trešo vietu apakšgrupā. Tikpat punkti ir arī Latvijai, kas ar sliktāku gūto un zaudēto vārtu attiecību ir ceturtajā pozīcijā.

Amerikāņi ļoti labi apzinājās, cik šī spēle ir svarīga kopvērtējuma tabulai, kas bija manāms jau no pirmajiem uzbrukumiem. Ilgi nebija jāgaida arī līdz pirmajiem vārtiem, – jau pēc 45 sekundēm Broks Nelsons atklāja rezultātu.

Nelsons atklāj rezultātu

ASV spiediens turpinājās, un nepilnas trīs minūtes vēlāk Mets Boldijs panāca 2:0.

ASV panāk 2:0

Arī turpinājumā ASV savus apgriezienus nemazināja, pārliecinoši kontrolējot spēles gaitu. Tas likumsakarīgi noveda pie vēl viena vārtu guvuma Boldijam.

Boldijs gūst savus otros vārtus

Trešdaļas izskaņā ASV izdarīja vēl vienu triecienu pa Francijas cerībām, Džonam Gudro panākot 4:0.

ASV ceturto reizi ripu nogādā Francijas vārtos

Perioda izskaņā bija iespēja arī Francijai, taču trešdaļa noslēdzās ar varenu ASV pārākumu. Arī metienu attiecība bija ievērojama, amerikāņiem esot labākiem ar 16:3.

Otrajā trešdaļā spēles gaita nedaudz izlīdzinājās, taču vēl arvien manāmi labāku hokeju demonstrēja ASV hokejisti. Par spīti 23 metieniem par Francijas vārtiem, rezultāts palika nemainīgs.

Trešajā periodā ASV viena pēc otras bijas divas iespējas spēlēt vairākumā, taču Francijas vārti netika iekaroti.

Kopš otrā perioda Francijas vārtus sargāja Kventins Papilons, kurš palika nepārspēts līdz pat pašai spēles galotnei, kad piektos vārtus ASV labā guva Šeins Pinto.

Pinto panak 5:0

Kopumā Papilons šajā spēlē atvairīja 37 no 38 metieniem.

Jau ziņots, ka Latvija šajā pašā grupā ar septiņiem punktiem četrās spēlēs pašlaik ieņem ceturto vietu.

Nākamā spēle Latvijas izlasei paredzēta sestdien pret līdz šim perfekto Zviedrijas izlasi. Spēli un pirms spēles studiju no 16.30 tiešraidē varēs vērot LTV7 un LSM.lv.

Paralēli ASV un Francijas duelim otrā grupā nūjas krustoja Kanāda un Norvēģija. Hokeja dzimtenes pārstāvji droši svinēja panākumu ar 4:1.

Pēc 40 spēlētām minūtēm Kanādas un Norvēģijas metienu attiecība bija 21:0.

Katrā grupā līdz 21. maijam izspēlēs apļa turnīru, pēc kura pa četrām abu grupu spēcīgākajām komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Čempionāta medaļnieki kļūs zināmi finālspēlēs Prāgā 26. maijā.

Visas pasaules čempionāta spēles tiešraidē var redzēt LSM.lv.