Merzļikins kļūst par pirmo zvaigzni «Blue Jackets» uzvarā NHL mačā, panākums arī Balinskim

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē atvairīja 27 metienus Kolumbusas "Blue Jackets" uzvarā. Latvijas aizsargs Uvis Balinskis piedalījās NHL spēlē, kurā viņa pārstāvētā Floridas "Panthers" uzvarēja.

(papildināts ar Elvja Merzļikina teikto)
"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 4:2 pārspēja Tampabejas "Lightning" komandu, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Merzļikins šajā duelī tika galā ar 27 no 29 pretinieku metieniem, atvairot 93,1% raidījumu, un viņu atzina par spēles pirmo zvaigzni.

Saruna ar Elvi Merzļikinu pēc spēles

Merzļikins pēc uzvaras uzsvēra, ka komanda parādīja lielu cīņassparu, noticēja trenerim un spēja atgūties pēc nonākšanas zaudētājos.

Elvis Merzļikins pēc Kolumbusas "Blue Jackets" uzvaras pār Tampabejas "Lightning"
00:00 / 00:21
Lejuplādēt

"Esmu īpaši priecīgs, jo esam to pelnījuši. Smagi strādājām, un mums ir bijuši pāris zaudējumi papildlaikā, tāpēc cenšamies atgriezties uz pareizā ceļa," intervijā pie ledus laukuma teica Merzļikins. "Strādājam, un uzvaru šovakar esam pelnījuši."

Kolumbusas "Blue Jackets" - Tampabejas "Lightning" spēles epizodes

Pirmajā trešdaļā mājiniekus vadībā izvirzīja Kirils Marčenko, bet otrajā periodā "Lightning" atbildēja ar diviem vārtiem, precīziem esot Stīvenam Stemkosam un Konoram Šīrijam.

Noslēdzošajā trešdaļā pēc spēlētām nepilnām septiņām minūtēm rezultātu izlīdzināja Būns Dženers, un perioda vidusdaļā vienu vārtu pārsvaru atjaunoja Ēriks Gudbransons. Pamatlaika izskaņā Tampabejas vienība nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un tukšos viesu vārtos ripu raidīja Džonijs Gudro, panākot 4:2.

"Blue Jackets" ar 10 punktiem 10 spēlēs ieņem 12. vietu Austrumu konferencē. Kolumbusas vienība nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos tiksies ar Vašingtonas "Capitals".

"Panthers" viesos ar rezultātu 2:0 uzvarēja Detroitas "Red Wings" komandu

Balinskis spēlēja 14 minūtes un 47 sekundes un statistikā atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu.

Detroitas "Red Wings" - Floridas "Panthers" spēles epizodes

Otrās trešdaļas pēdējā minūtē Floridas vienības pirmos vārtus guva Stīvens Lorencs, kamēr pamatlaika pirmspēdējā minūtē 2:0 panāca Antons Lundels, kurš raidīja ripu tukšos vārtos.

Viesu vārtus sargāja Sergejs Bobrovskis, kurš atvairīja visus 22 pretinieku metienus un aizvadīja "sauso" maču. "Red Wings" vārtos Džeimss Reimers tika galā ar 25 metieniem.

"Panthers" ar 11 punktiem deviņās spēlēs ieņem 9. vietu Austrumu konferencē. Floridas komanda nākamajā mačā sestdien viesosies pie Čikāgas "Blackhawks".

Vankūveras "Canucks" bez savainojumu dziedējošā uzbrucēja Teodora Bļugera sastāvā ar 10:1 viesos uzveica Sanhosē "Sharks", sagādājot pretiniekiem desmito zaudējumu pēc kārtas.