Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Kristers Aparjods: Kamaniņu elitē būšu, kad nebūs jāfinišē uz dibena

Latvijas handbolists Puriņš: komandas biedri izlasē strādā dažādos darbos

Handbolists Puriņš. Uzņēmuma mārketinga vadītājs Latvijas valstsvienības vārtos

Latvijas handbola izlasei Eiropas čempionāta finālturnīrs bija sapņa izdzīvošana - komanda ar superzvaigzni Daini Krištopānu priekšgalā sevi atrādīja cienījami. Pašlaik vairākiem spēlētājiem jau ir parakstīti jauni līgumi, tomēr izlases lielākā daļa ir amatieri un tādi paliks arī pēc starta Eiropā. Viņu vidū arī vārtsargs Raitis Puriņš, kurš dalību nacionālajā izlasē apvieno ar darbu uzņēmuma mārketinga vadīšanā.

Prāvākajai daļai Latvijas handbolistu nemainīsies dzīves ritms, kur darbs nodrošina iztiku, bet vakaros notiek rokasbumbas treniņi. Puriņš sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka vairāki komandas biedri atraduši darbu, piemēram, iepirkumu jomā vai mērniecībā, ir handbola treneri vai strādā puķu audzētavā. Tas ir darbs, ko var veikt dažas stundas dienā. 

Pie loģikas, ka iztika jāpelna citur, Latvijas handbolisti jau ir pieraduši.

Izlasē Puriņam ir, iespējams, veiksmīgākā karjera ārpus sporta. Nepiepildījās viņa vēlme kļūt par sporta žurnālistu, bet piestrādāšana par informātikas skolotāju aizveda Puriņu līdz mārketinga nodaļas vadītāja amatam uzņēmumā "Printful". 

Puriņš smejas, ka darbā dara tikai dažas lietas - sūta e-pastus, gatavo prezentācijas un sēž sapulcēs. "Man ir komanda. Pirms trim gadiem bijām pieci cilvēki, tagad esam vairāk nekā 40," ar savu profesionālo karjeru iepazīstināja Puriņš. "Mediju pasaulē nonācu kā sociālo mediju menedžeris. Rakstīju dažādiem uzņēmumiem saturu tviterim, feisbukam. Tas bija sākumā, kad sociālie mediji radās."

Puriņš pieļauj, ka tikai Latvijas izlasē Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēja amatieri.

Puriņam bija dzīvē posms, kad viņš arī  gulēt gāja ar domu par darbu, un tad sports palīdzēja pārslēgties. Vārtsargs uzsver, ka jāspēj nodalīt laiks, kas paiet darbā, sportā un ģimenē. Puriņš ir uzaudzis sportiskā ģimenē. Viņa māsa Laura spēlē basketbolu Latvijas jauniešu izlasē, bet mamma ir no Ludzas, tādēļ likumsakarīgi iesaistījās handbolā, spēlējot meistarkomandā "Vārpa". 

Šībrīža handbolisti gan ar skaudību skatās senāko laiku fotogrāfijas, jo līdzjutēju pulki iepriekš bija krietni kuplāki, bet pašlaik sporta veids kādreizējo popularitāti ir zaudējis. 

Pašlaik Puriņš cenšas apvienot sportu un darbu, kas nodrošina labu dzīvi ģimenei.

Viņš uzsvēra, ka pašam nevajadzēja tērēt naudu sportošanai, bet algu par handbola spēlēšanu vārtsargs nav saņēmis. Teorētiski Puriņš gribētu darbā paņemt gadu brīvu, lai spēlētu handbolu Vācijas trešajā vai ceturtajā līgā, bet apzinās, ka tas nozīmētu profesijā lielu kritienu atpakaļ. "Vienmēr jākalkulē riski," viņš piebilda.

Puriņš cer, ka veiksmīga karjera handbolā veidosies jaunajiem rokasbumbas spēlētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Handbols
Sports
Jaunākie
Interesanti