Baltkrievijas un Somijas handbola klubi pikti par neiekļaušanu Baltijas līgā

Baltkrievijas handbola kluba Minskas SKA priekšsēdētājs Andrejs Krainovs kritizēja Baltijas līgu par izmaiņām turnīra formātā, kas dalību sacensībās nodrošinās tikai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandām. Krainovs intervijā izdevumam "Belarus segodņa" apgalvoja, ka neapmierināti ar izmaiņām ir arī Somijā, kas iepriekš tāpat bija pārstāvēta Baltijas līgā.

Latvijas Handbola federācija (LHF) maija vidū informēja, ka ir panākta vienošanās ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā par jaunu Baltijas handbola līgas formātu. Turpmāk Baltijas līgā startēs 12 komandas, pa četrām no katras valsts. Latvijas klubu četrinieks piedalīsies Baltijas līgā un nacionālajā čempionātā nespēlēs. 

Jaunajā formātā LHF saskata iespēju veicināt handbola konkurētspēju, lai gan iepriekš Baltijas līgā Latvijas klubiem bija iespēja spēlēt ar komandām, kas piedalās Čempionu līgā un Eiropas līgā. Krainovs gan uzskata, ka Baltijas līgas organizatoru rīcība nebija korekta.

"Baltijas līgas pārstāvji izrīkojās ļoti nesmuki. Neteiktu, ka SKA vai Somijas komanda Rīhimeki "Cocks" kaut kā būtu traucējusi turnīram," teica Krainovs. "It kā attālums starp valstīm nav tik liels, bet rezultātā izskatās, ka Baltijas līgas vadītāji ir atraduši ērtu iemeslu - koronavīrusa epidēmiju, lai no mums tiktu vaļā."

Krainovs uzskata, ka Baltijas valstu klubi nav vēlējušies tērēties braucieniem uz Somiju un Baltkrieviju. Pēc Minskas SKA priekšsēdētāja teiktā, aizskarts jūtas arī Somijas klubs, kas esot pieprasījis līgas sezonas finanšu atskaiti, jo nenotika finālčetrinieka spēles, bet izmaksas sedz no dalībnieku iemaksām. 

Savukārt LHF no trīs valstu Baltijas līgas ar vienotu un skaidru izspēles sistēmu cer ilgtermiņā sagaidīt auditorijas pieaugumu un piesaistīt potenciālu sadarbības partneru lielāku interesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Handbols
Sports
Jaunākie
Interesanti