Čehijas izlase piektdien Sentetjēnā likvidēja divu vārtu deficītu un panāca neizšķirtu 2:2 pret Horvātiju Eiropas čempionāta grupas spēlē. Horvāti katrā puslaikā iesita pa vieniem vārtiem un ieguva 2:0 pārsvaru pirms Čehija rezultāta starpību samazināja un kompensācijas laikā ar 11 metru sitienu panāca neizšķirtu.

(papildināts ar visu vārtu guvumu video)

Spēli uz brīdi pārtrauca 86.minūtē, kad no Horvātijas fanu sektora laukumā izmeta degošas petardes.

Horvāti pirmajā puslaikā bija daudz aktīvāki uzbrukumā un likumsakarīgi atklāja rezultātu, kad 37.minūtē precīzs bija Ivans Perišičs.

Perišičs pēc izrāviena soda laukumā no paasa leņķa precīzi sita vārtu tālajā stūrī, un lēcienā līdz bumbai netika Čehijas vārtsargs Petrs Čehs.

Savukārt lieliskas tehniskas prasmes 59.minūtē apliecināja Ivans Rakitičs, izraujoties vienam pret Čehu un ar īsu kustību pasist bumbu garām vārtsargam tīklā.

Pēc iegūta divu vārtu pārsvara horvāti bija tuvāk vēl lielāka pārsvara iegūšanai, turpretim Čehijas izlasei ilgstoši neizdevās nopietni apdraudēt pretinieku vārtus.

Čehijas izlasei cerības saglabāja uz maiņu laukumā uznākušais Milans Škoda. 76.minūtē teicami sitot ar galvu vārtu stūrī.

Savukārt no zaudējuma čehus izglāba Tomāšs Necids, realizējot 11 metru soda sitienu.

Tiesnesis horvātus sodīja par Domagoja Vidas spēli ar roku soda laukumā.

Iepriekš bīstamu situāciju 63.minūtē novērsa Čehs, neļaujot bumbai nonākt pie Marcelo Brozoviča, kam pie tālā vārtu staba atliktu tikai pielikt bumbai kāju.

Teicamu iespēju 67.minūtē neizmantoja Mario Mandzukičs, tiekot pie labas sitiena iespējas soda laukumā.

Abu komandu spēlētāji sevi nežēloja arī fiziska kontakta sadursmēs.

Horvātijas futbolistiem neizdevās tikt pie trešo vārtu guvuma 85.minūtē - pēc Perišiča piespēles gar vārtiem līdz sitienam neizdevās tikt Brozovičam.

Mača galotnē tuvāk uzvarai jau bija Čehijas izlase, apdraudot horvātu vārtus.

Pirmais pārbaudījums pie Čehijas vārtiem bija jau 2.minūtē, kad pēc Mandžukiča sitiena ar galvu Čehs drošības labad pārvirzīja bumbu pāri vārtu pārliktnim.

Draudīga situācija pie Čeha vārtiem bija 20.minūtē, kad vārtsargs pie gala līnijas neaizsniedzās līdz bumbai, tomēr horvāti palika tukšā.

Vēlreiz horvāti Čehijas vārtus apdraudēja 21.minūtē, kad ātrā uzbrukumā pēc centrējuma līdz bumbai neaizsniedzās Perišičs.

Horvātijas futbolistu centienus gūt vārtus 31.minūtē neitralizēja Čehs, pirmais tiekot pie bumbas soda laukumā.

Tuvu pirmo vārtu guvumam 37.minūtē bija Ivans Rakitičs, kurš pēc māņu kustības soda laukumā sita no tuvas distances, bet Čehs bumbu atvairīja ar kājām.

Čehiem palaimējās 41.minūtē, kad bumba pēc Domagoja Vidas sitiena lidoja tuvu garām vārtu tālajam stabam.

Čehi daudz aktīvāk sāka otro puslaiku, tomēr viņu aktivitāte nebija ilga, pirms atkal izpaudās Horvātijas pārākums.

Krejči 51.minūtē sita no gaisa, tomēr ne visai spēcīgi, un bumba līdz Danijela Subašiča sargātajiem Horvātijas vārtiem nenonāca.

Turklāt Horvātijas izlases aizsardzība darbojās gana vienkārši un efektīvi, lai novērstu tādas briesmas, kādas pēc centrējuma varēja rasties četras minūtes vēlāk.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.