Starptautiskā futbola federācija ievieš jaunus noteikumus sieviešu tiesību uzlabošanai

Lai veicinātu sieviešu atgriešanos spēlē pēc grūtniecības, Starptautiskā futbola federācija (FIFA) izstrādāja jaunus noteikumus, kas būs obligāti klubiem visā pasaulē, ceturtdien vēstīja aģentūra AFP. Uzskata, ka FIFA rīcība veicinās sieviešu futbola profesionalizēšanu. 

Klubiem būs jāpiešķir spēlētājām vismaz 14 nedēļu grūtniecības atvaļinājums, kura laikā futbolistēm jāsaņem ne mazāk kā 2/3 līgumā paredzētās algas. Noteikumi paredz, ka vismaz astoņas brīvas nedēļas grūtniecības atvaļinājumā pienākas pēc bērna piedzimšanas. 

"Spēlētājas kluba pienākums būs reintegrēt viņu futbola aktivitātēs un nodrošināt adekvātu, pastāvīgu medicīnisko atbalstu," informēja FIFA.

Nacionālajām federācijām būs tiesības noteikt vēl augstākas prasības. Vismaz FIFA prasībām atbilstoši noteikumi būs jāiekļauj arī treneru sieviešu līgumā.

Ja klubs pārtrauks līgumu ar spēlētāju viņas grūtniecības dēļ, draudēs sods un būs jāmaksā cietušajai kompensācija, kā arī jārēķinās ar gadu ilgu aizliegumu veikt darījumus futbolistu tirgū. Lai palīdzētu klubiem, FIFA plāno atļaut ārpus noteiktā futbolistu pāreju laika piesaistīt pagaidu spēlētāju, lai aizstātu personu, kas devusies grūtniecības atvaļinājumā.

Sagaidāms, ka kopā ar futbolistu arodbiedrību FIFPro izstrādātais likums stāsies spēkā 1.janvārī, bet balsojums par to FIFA padomē paredzēts decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti