Pusdiena

Pusdiena 05.12.2018

Pusdiena

Pusdiena 06.12.2018

Līdzšinējais Latvijas vīru futbola izlases treneris Pātelainens atkāpies no amata

Šķiršanās pēc deviņiem «randiņiem» - Latvijas futbolā atkal meklē izlases treneri

Līdzšinējais Latvijas futbola izlases galvenais treneris soms Miksu Pātelainens otrdien vakarā negaidīti atkāpās no amata, lai gan dienas vidū Latvijas Futbola federācijas (LFF) valdes sēdē publiski apliecināja vēlmi turpināt strādāt ar komandu. Valstsvienības vēsturē Pātelainens ir antirekordists, pie izlases stūres aizvadot tikai deviņus mačus.

Galvenā trenera nolīgšana vīriešu izlasei bija pirmais darāmais darbs jaunajai LFF vadībai ar Kasparu Gorkšu priekšgalā. Maijā par valstsvienības vadītāju izvēlējās Pātelainenu, ar kuru sākotnēji līgumu parakstīja līdz 2018.gada beigām. Pirmās ugunskristības somam pie izlases stūres bija Baltijas kauss jūnijā, kur komanda nospēlēja labi.

Sekojošajā Eiropas Futbola federāciju savienības (UEFA) Nāciju līgas grupas turnīrā federācija trenerim kā uzdevumu izvirzīja uzvaru četru komandu grupā. To izpildīt Pātelainenam neizdevās, jo izlase finišēja trešajā vietā no četrām komandām. Turklāt sešos oficiālajos mačos Nāciju līgā izlase Pātelainena vadībā neizcīnīja nevienu uzvaru.

Somu trenera pusgads izlases galvenā trenera amatā ir pārliecinoši īsākais, kāds bijis kādam no iepriekšējiem komandas vadītājiem. Viņš ir septītais izlases galvenais treneris pēc valsts neatkarības atgūšanas. Iepriekš komandu vadīja Jānis Gilis, Revazs Dzodzuašvili, Gerijs Džonsons, trīsreiz Aleksandrs Starkovs, kā arī Jurijs Andrejevs un Marians Pahars.

Pagaidām nav zināms, kurš būs Pātelainena darba turpinātājs. Par to LFF valde lems nākamajā sēdē 18.decembrī. Skaidrs vien ir tas, ka laika nav daudz, jo jaunajam trenerim darbs būs jāsāk jau martā, kad sāksies 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācija. Tur Latvija sacentīsies ar Poliju, Austriju, Izraēlu, Slovēniju un Maķedoniju.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti