Sensacionālais Rašfords nodrošina Mančestras «United» uzvaru pār «Arsenal»

Talantīgajam Markusam Rašfordam gūstot divus vārtus un veicot vienu rezultatīvu piespēli, titulētais Anglijas futbola klubs Mančestras "United" svētdien premjerlīgas mačā ar 3:2 (2:1) savā laukumā pārspēja principiālo pretinieci Londonas "Arsenal".

Par spēles galveno varoni kļuva tieši 18 gadus vecais Rašfords, kurš šonedēļ UEFA Eiropas līgas mačā piedzīvoja debiju Mančestras "United" sastāvā. Jaunais uzbrucējs ar vārtu guvumiem izcēlās 29. un 31.minūtē, ļaujot mājiniekiem izvirzīties vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Tiesa, pirmā puslaika izskaņā bijušais Mančestras kluba akadēmijas audzēknis Denijs Velbeks, kurš tagad spēlē "Arsenal" komandā, vienus vārtus atguva.

Otrajā puslaikā Mančestras "United" atjaunoja divu vārtu pārsvaru, kad 65.minūtē spāņu pussargs Anders Errera pēc Rašforda piespēles panāca 3:1. Tikai četras minūtes vēlāk "Arsenal" vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, kad izcēlās Vācijas izlases futbolists Mesuts Ezils.

Lai arī mača izskaņā Londonas klubs kontrolēja bumbu un centās panākt neizšķirtu, to izdarīt tomēr neizdevās.

Zīmīgi, ka Rašfords 18 gadu un 120 dienu vecumā kļuvis par visu laiku jaunāko Mančestras kluba futbolistu, kurš spējis vienā premjerlīgas mačā gūt divus vārtus.

Jau vēstīts, ka Rašfords ceturtdien piedzīvoja debiju Mančestras "United" sastāvā, pamanoties gūt divus vārtus UEFA Eiropas līgas astotdaļfināla pirmajā spēlē pret Dānijas vienību Herningas "Midtjylland".

Tikmēr citā svētdienas mačā otrajā vietā esošā Totenhemas "Hotspur" ar 2:1 (0:1) savā laukumā pārspēja Svonsī "City".

Kā zināms, premjerlīgas līdere Lesteras "City" sestdien mača izskaņā izrāva uzvaru 1:0 (0:0) pret turnīra tabulas lejasgalā esošo Noridžas "City", nostiprinoties turnīra tabulas līderpozīcijā.

Čempionāta pārsteidzošajiem līderiem no Lesteras uzvaras vārtus spēlē ar 17.vietā esošo Noridžas klubu izdevās gūt vien spēles 89.minūtē, kad precīzi sita uz maiņu laukumā nākušais argentīniešu leģionārs Hosē Leonardo Uljoa.

Lesteras komanda izcīnīja ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos, revanšējoties par zaudējumu iepriekšējā spēlē ar 1:2 pret Londonas "Arsenal".

Spēles pirmspēdējā minūte laimīga bija arī pērnā gada premjerlīgas čempioniem "Chelsea", kas viesos ar 2:1 (0:1) uzvarēja "Southampton". Londonas kluba panākumu nodrošināja aizsarga Braņislava Ivanoviča gūtie vārti. Londonieši pirmajā puslaikā nonāca iedzinējos, bet 75.minūtē Sesks Favregass atjaunoja neizšķirtu, bet pēc tam savu vārdu teica Ivanovičs.

Zīmīgi, ka "Southampton" iepriekšējos sešos mačos savos vārtos neielaida nevienu bumbu.

Pie uzvaras tika arī Vesthemas "United", kas ar 1:0 (1:0) mājās uzvarēja "Sunderland".

Lesteras komanda ar 56 punktiem 27 spēlēs saglabā pirmo vietu, kamēr tuvākajiem sekotājiem Totenhemas "Hotspur" ir par diviem punktiem mazāk. Tikmēr "Arsenal" tikuši pie 51 punkta, kamēr Mančestras "City" 26 mačos tikuši pie 47 punktiem. Par trim punktiem mazāk ir Mnačestras "United" kontā, kas gan aizvadījusi par spēli vairāk.

Sezonu izcili slikti sākusī "Chelsea" pēc trenera maiņas, kad Žuzē Mourinju vietā stājās Gīss Hidinks, lēnām turpina kāpties augstāk tabulā, pēc sestdienas spēles ar 36 punktiem ieņemot 11.vietu, taču no piektās pozīcijas, kas garantēs vietu vismaz UEFA Eiropas līgā, atpaliekot par astoņiem punktiem.