«Riga» FC izrauj uzvaru pār FK «Liepāja»

Saspringtā un līdzvērtīgā Latvijas futbola virslīgas spēlē svētdienas vakarā Latvijas čempionvienība "Riga FC" tikai pašā mača izskaņā ar 1:0 uzvarēja Aleksandra Starkova trenēto FK "Liepāja".

Pirmajā puslaikā abām komandām bija iespēja atklāt rezultātu, taču šīs iespējas netika realizētas un, dodoties pārtraukumā, rezultāts bija 0:0.

Spēles spilgtākās epizodes

Spēles pārtraukumā Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša sarunā ar LTV pauda prieku, ka skatītāju skaits tribīnēs aizvien palielinās, un arī šajā duelī starp “Riga FC” un “Liepāju” skatītāju skaits esot stipri virs vidējā.

Intervija ar Aināru Dakšu

Tāpat, runājot par izmaiņām leģionāru limitu virslīgas komandās, Dakša pauda, ka leģionāru skaitam nevajadzētu būt lielākam, kā astoņi leģionāri vienlaicīgi laukumā. Daudzi klubi, it īpaši tie, kas tendēti uz augstākajiem rezultātiem, to izprotot.

Viņaprāt, virslīgas līmenis kļūst augstāks, ko pierāda arī “Riga FC” sasniegumi Eirokausos. Dakša pauda cerību, ka atbildes spēli Eiropas līgas kvalifikācijas “play off” kārtā būs iespējams aizvadīt “Skonto” stadionā, kas viņaprāt, ir ļoti mājīgs un piemērots.

Spēles rezultāts tika atklāts vien otrā puslaika beigās - gan manīgi ar galvu bumbu vārtos ieraidīja Miroslavs Slavovs, izvirzot čempionvienību vadībā. Pēc šāda pagrieziena aktivizējās liepājnieki, gtaču izlīdzinār rezultātu vairs neizdevās.

"Riga FC" atklāj spēles rezultātu

Pēcspēles intervijā Deniss Rakels atzina, ka spēles pret “Liepāju” vienmēr ir grūtas, un pretinieki, viņaprāt, nepelnīti atrodas tik zemā pozīcijā virslīgas tabulā.

Intervija ar Denisu Rakelu

Rakels arī atklāja, ka komandā ir spēlētāji, kas vairāk koncentrējas uz Eirokausu spēlēm, bet citi – uz Latvijas virslīgas spēlēm, tād’’el arī komanda var izturēt šobrīd diezgan saspringto spēļu grafiku.

Svētdien Kurzemē duelējas arī FK “Ventspils” un šobrīdējā virslīgas vicelīdere RFS. Jau astotajā minūtē vetnspilniekus vadībā izvirzīja Ilmārs Sarmis-Stuglis, bet 72. minūtē leģionārs Tosins Aijeguns panāca jau 2:0 kurzemnieku labā. Taču ar to ventspilnieku ofensīva nebeidzās, jo 89. minūtē Aijeguns panāca jau 3:0, un ar šādu rezultātu arī šī spēle noslēdzās.

"Riga FC" ir līdrpozīcijās ar 47 punktiem, kas gūti 22 spēlēs, par sešiem punktiem mazāk ir 24 cīņas aizvadījušajai RFS. Trijnieku ar 37 punktiem 23 spēlēs noslēdz Jūrmalas "Spartaks", bet ceturtā ar 34 punktiem 22 spēlēs ir "Ventspils", kam ar 33 punktiem 23 mačos seko "Valmiera Glass/ViA", bet 28 punkti 23 dueļos ir "Liepājai". Septītā ar 26 punktiem ir 22 mačos ir FK "Jelgava", tālāk ar 24 punktiem 21 spēlē seko "Daugavpils", bet pēdējā ar 19 punktiem 22 cīņās ir "Metta".