Portugāļi, francūži, horvāti un grieķi kvalificējas Pasaules kausa izcīņai

Portugāles, Francijas, Horvātijas un Grieķijas futbola valstsvienības pēc otrdien Eiropas zonā notikušajām pēdējām kvalifikācijas pārspēlēm iekļuva 2014.gada Pasaules kausa finālturnīrā. Āfrikas zonā ceļazīmes uz Brazīliju ieguva arī Ganas un Alžīrijas izlases.

Krištianu Ronaldu ar trim vārtiem nodrošināja Portugālei uzvaru 3:2 viesos pret Zviedriju, kam abus vārtus guva Zlatans Ibrahimovičs. Divu spēļu summā Portugāle uzvarēja ar 4:2. Francūži ar 3:0 Parīzē pieveica Ukrainu un divu spēļu summā uzvarēja ar 3:2, Horvātijas valstsvienība Zagrebā ar 2:0 pārspēja Islandi un ar tādu pašu rezultātu nodrošināja vietu finālturnīrā, bet Grieķijai Bukarestē neizšķirts 1:1 divu spēļu summā garantēja uzvaru ar 4:2.

Francijas valstsvienība pirmā puslaika vidū jau panāca 2:0 un neizšķirtu divu spēļu summā. Otros vārtus Karims Benzema iesita no aizmugures stāvokļa, taču neilgi pirms tam viņam neieskaitīja pareizi gūtus vārtus. Otrā puslaika sākumā ukraiņi palika mazākumā un 72.minūtē pieļāva izšķirošu kļūdu, kad Oļegs Gusevs trāpīja savos vārtos.

Horvātiju līdz pirmā puslaika vidum vadībā izvirzīja Dario Mandzukičs, bet deviņas minūtes vēlāk viņu noraidīja par rupju spēli. Horvāti tomēr turpināja uzbrukt un otrā puslaika sākumā Darijo Srna panāca 2:0, garantējot valstsvienībai ceturto iespēju spēlēt PK finālturnīrā.

Piekto reizi kopš uzvaras 2004.gada Eiropas čempionātā lielo turnīru izšķirošajā fāzē spēlēs grieķi, kuru rēķinā otrdien Bukarestē bija abi vārti. Konstantins Mitroglu pirmajā puslaikā izvirzīja viesus vadībā, bet savukārt Vasils Torosidis 55.minūtē raidīja bumbu savos vārtos.

Āfrikas zonā Gana un Alžīrija divu spēļu summā pieveica attiecīgi Ēģiptes un Burkinafaso izlases. Pēdējie divi finālturnīra dalībnieki kļūs zinami trešdien. Jaunzēlandē laukuma saimnieki tiksies ar meksikāņiem, turpretim Urugvajas izlase uzņems Jordāniju. Finālturnīra grupu izloze Brazīlijā notiks 6.decembrī.