Nīderlande 11 metru sitienu sērijā pārtrauc Kostarikas izlases brīnumaino glābšanos

Nīderlande ar uzvaru pēcspēles 11 metru sitienos pār Kostariku sestdien ieguva pēdējo ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņas pusfinālu, informēja organizatori. Pamatlaiks un pagarinājums ceturtdaļfināla spēlē Salvadorā beidzās bez gūtiem vārtiem, līdz pēcspēles sitienos ar 4:3 bija pārāki ar holandieši un cīņā par vietu finālā tiksies ar Argentīnas futbolistiem.

Pamatlaikā un pagarinājumā trīs reizes bumba trāpīja pa Kostarikas vārtu stabu vai pārliktni, bet vēl lielāks ieguldījums bezvārtu neizšķirta saglabāšanā bija kostarikāņu vārtsargam Keiloram Navasam. Savukārt Nīderlandes vārtos pagarinājuma beigās stājās Tims Kruls, un 11 metru sērijā viņš atvairīja divus sitienus.

Uzvarētāji 11 metru sērijā realizēja visus četrus izpildītos sitienus, turpretim Kruls otrajā un piektajā piegājienā atvairīja Braiena Ruisa un Mihaela Umanjas sitienus.

Kopš spēles sākuma Nīderlandes izlase lielākoties kontrolēja bumbu un veidoja uzbrukumus, taču izcili vārtos darbojās Navass, liedzot favorītiem atklāt rezultātu. Pirms spēles pleca savainojumu dziedējušo Navasu neizdevās pārspēt ne Robinam van Persijam, ne Veslijam Snejderam un Memfisam Depajam. Efektīga epizode Navasa izpildījumā bija 39. minūtē, kad viņš lēcienā atvairīja bumbu pēc Snejdera izpildītā soda sitiena.

Kostarikas futbolisti aizsardzībā spēlēja pārliecinoši un reti ļāva pretiniekiem nonākt sitiena pozīcijās. Nīderlandes vārtus kostarikāņi centās apdraudēt retākos pretuzbrukumos, un tuvāk vārtu guvumam bija 34. minūtē pēc Selso Borhesa sitiena.

Arī pēc pārtraukuma komandu darbības stils nemainījās, un holandiešiem nekādi neizdevās pārvarēt pretinieku aizsardzību. Tuvu vārtu guvumam Nīderlandes izlase bija 82. minūtē, kad Snejders soda sitienā trāpīja pa vārtu stabu, bet pāris minūtes vēlāk Navass atvairīja van Persija sitienu no soda laukuma. Jau kompensācijas laikā bumba pēc Deilija Blinda zema centrējuma šaudījās pa vārtsarga laukumu tukšu vārtu priekšā, taču ar pussarga Jelcina Tehedas, veiksmes un pārliktņa palīdzību Kostarika pēc van Persija sitiena noturējās.

Arī pagarinājumā turpinājās Nīderlandes ofensīva un Navasa izcilā spēle vārtos, taču teicama iespēja bija arī Kostarikai, kad cīņas 117. minūtē pēc Markosa Urenjas sitiena glābēja lomā jau bija holandiešu vārtsargs Jaspers Cilesens. Savukārt Kostarikas vārtu pārliktnis vēlreiz atvairīja Snejdera sitienu. Kompensācijas laika izskaņā Nīderlandes galvenais treneris Luiss van Gāls pēdējo maiņas iespēju izmantoja, lai Cilesenu vārtos aizstātu Kruls, kurš sevi apliecināja kā 11 metru sitienu speciālists.

Jau vēstīts, ka dienas pirmajā ceturtdaļfinālā Argentīna ar 1:0 uzveica Beļģijas valstsvienību.

Pirmā pusfināla cīņa risināsies otrdien Beluorizontē, kur tiksies Vācija un Brazīlija, bet Argentīnas un Nīderlandes izlases spēlēs trešdien Sanpaulu. Spēle par 3.vietu un fināls notiks attiecīgi nākamo sestdien un svētdien.