Medijs: Starptautiskā Futbola federācija varētu atteikties no mītnes Šveicē

Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) amatpersonas nopietni izvērtē iespēju pārcelt organizācijas mītni no Šveices uz kādu citu valsti, lai atvieglotu iespējas piesaistīt ārvalstu darbiniekus un uzlabotu iedragāto federācijas reputāciju, ceturtdien rakstīja ASV avīze "The New York Times" (NYT).

Pēc Džanni Infantīno atkārtotas ievēlēšanas FIFA prezidenta amatā viņš jūnijā uzdeva saviem palīgiem izvērtēt iespējas organizācijai pārcelties no Cīrihes, kur tā darbojas kopš 1932.gada, vēstīja NYT. Situācijas izpēte ir tikai sākuma stadijā, un FIFA par to oficiāli nav informējusi.

Divas par lietas apstākļiem informētas personas NYT pastāstīja, ka iespējamo pārcelšanos var virzīt daudzi faktori, kuru vidū ir divi galvenie argumenti. Pirmkārt, Šveicē ir sarežģīti piesaistīt darbiniekus, kas nav no Eiropas valstīm. Otrkārt, Šveicei ir reputācija kā valstij, kur uzņēmumu darbību sedz slepenības plīvurs, bet centienos atjaunot reputāciju sabiedrības acīs pēc korupcijas skandāliem FIFA vēlas sevi pasniegt kā atvērtu organizāciju. 

Pēc situācijas izvērtēšanas FIFA varētu gan pilnībā pamest Šveici, gan turpināt darboties pašreizējā atrašanās vietā. Pastāv arī iespēja, ka FIFA varētu izveidot apakšstruktūras dažādās pasaules daļās, kas ļautu uzturēt ciešākas saites ar organizācijā pārstāvētajām 211 nacionālajām federācijām.

Viena iespēja ir FIFA atgriešanās Parīzē, kur organizācija 1904.gadā tika dibināta. Uz Cīrihi FIFA pārcēlās 1932.gadā, pamatojot to ar Šveices neitralitāti, atrašanos Eiropas centrā un pieejamību ar dzelzceļa satiksmi. 

FIFA varētu arī rīkot konkursu par labāko mītnes vietas piedāvājumu, lai saņemtu izdevīgus risinājumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti