Latvijas futbola virslīga

NEDĒĻAS SPĒLE! Latvijas futbola virslīga. "Riga FC" - FK "Metta". Tiešraide

Intervija ar FK "Ventspils" futbolistu Kasparu Kokinu

Latvijas futbola Virslīga. FK Ventspils - FK Liepāja momenti

«Liepājas» futbolisti gūst svarīgu uzvaru Ventspilī, arvien cer uz Eirokausiem. Spilgtākās epizodes

Efektīvi uzbrukumā otrajā puslaikā nospēlējusī FK "Liepāja" svētdien viesos ar 2:0 uzvarēja FK "Ventspils" futbolistus un pēc panākuma Kurzemes derbijā uzlaboja izredzes virslīgas sezonas noslēgumā nopelnīt iespēju spēlēt Eiropas klubu turnīrā.

Uzvaras vārtus otrā puslaika vidū guva 11 metru soda sitienu realizējušais Dodo, kurš rezultatīvi noslēdza vēl vienu uzbrukumu 84.minūtē.

Liepājas komanda pirmajā puslaikā vairāk kontrolēja bumbu un centās radīt spiedienu pie pretinieku vārtiem, turpretim laukuma saimnieki tuvāk panākumam bija ātros triecienos, taču uzbrukumā arī palika tukšā. Cīņā par bumbu netrūka asu epizožu un "Ventspils" futbolisti līdz pārtraukumam sapelnīja trīs dzeltenās kartītes, turpretim viesu rēķinā bija viens "plāksteris".

Soda laukumā nogāž Artūru Karašausku

Abām komandām arī līdz otrā puslaika vidum pietrūka precizitātes, lai cerīgi sāktus uzbrukumus noslēgtu ar bīstamu sitienu, līdz Liepājas komanda ieguva tiesības uz 11 metru soda sitienu.

Dodo realizē 11 metru soda sitien

Mājinieks Dumte Pjagbarā soda laukumā nogāza Artūru Karašausku, bet 11 metru soda sitienu realizēja Dodo.

Mārtiņš Ķigurs trāpa pa pārliktni

"Ventspils" metās atspēlēties, turpretim Liepājas komandai radās labas iespējas pretuzbrukumiem. Vienā no tiem pēc Karašauska teicamas piespēles pie soda laukuma robežas spēcīgi sita Mārtiņš Ķigurs, taču bumba no pārliktņa atsitās pret zemi ventspilniekiem veiksmīgā vārtu līnijas pusē.

Dodo gūt FK "Liepāja" otros vārtus

"Liepāja" pārsvaru nostiprināja pēc Eduarda Tīdenberga lieliska centrējuma - Dodo vārtu priekšā ar kāju aizsniedzās līdz bumbai un ievirzīja to Konstantīna Mahnovska sargātajos vārtos.

Intervija pēc spēles ar Artūru Karašausku

Karašausks pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komandai laukumā bija vajadzīga bija pacietība, taču tā sagaidīja savu iespēju un izcīnīja uzvaru. Karašausks uzsvēra, ka vēl nav sasniegts sezonas mērķis, un cīņa par iekļūšanu Eirokausos turpinās.

Intervija pirms spēles ar Raivi Andri Jurkovski

FK "Liepāja" futbolists Raivis Andris Jurkovskis pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai jācīnās par tikšanu uz Eirokausiem, tādēļ nepieciešami trīs punkti, lai pietuvotos 4.vietai un dalībai Eiropas līgas kvalifikācijā.

Intervija pirms spēles ar Kasparu Kokinu

Savukārt FK "Ventspils" uzbrucējs Kaspars Kokins pastāstīja, ka spraiga spēļu grafika dēļ komandai nav viegli atgūt spēkus, taču arī konkurentiem situācija ir līdzīga. Kokins uzsvēra, ka Kurzemes derbijā ir pavisam citas emocijas, bet uzvaras gūšanai jārāda sava labākā spēle.

Tuvojoties sezonas beigu posmam, abas komandas spēlē veiksmīgi gan virslīgā, gan Latvijas kausa izcīņā, kur sasniedza pusfinālu. Ventspils klubs iepriekš nebija zaudējis sešās spēlēs pēc kārtas, gūstot četras uzvaras. Savukārt "Liepājas" futbolisti pēdējās 11 spēlēs zaudējuši tikai vienreiz, piekāpjoties virslīgas līderiem "Riga" FC.

Pie sezonā otrās uzvaras svētdien tika pastarīši "Tukums 2000/TSS", mājās ar 3:1 pārspējot FK "Metta", bet "Valmiera" FC savā laukumā ar 0:1 atzina Jūrmalas "Spartaka" pārākumu.

Atskats uz "Riga" FC - BFC "Daugavpils" spēli

Līdervienība "Riga" FC mājās ar 2:0 uzveica BFC "Daugavpils".

Spēļu kārtas noslēgumā RFS futbolisti Rīgā ar 1:0 pieveica FK "Jelgava".

Intervija ar Aināru Dakšu

Virslīgas izpilddirektors Ainārs Dakša intervijā Latvijas Televīzijā pauda gandarījumu, ka pandēmijas ietekmētajā sezonā jau izdevies veiksmīgi tikt līdz oktobra beigām, un komandām turnīrā atlicis vēl finiša spurts.

"Riga" FC rēķinā ir 63 punkti 23 spēlēs, līderiem nodrošinot deviņu punktu pārsvaru pār RFS, kas gan ir aizvadījuši vienu spēli mazāk. Līderu trio ar 39 punktiem noslēdz Valmieras komanda, par pieciem punktiem turoties priekšā FK "Ventspils". Liepājnieki tabulā arvien ir piektie, taču no Ventspils komandas atpaliek vairs tikai divus punktus, turklāt ar vienu spēli rezervē.

Virslīgas sezonā 10 klubiem līdz novembra beigām paredzēts izspēlēt trīs apļus. Kalendārs pandēmijas dēļ ir saīsināts no sākotnēji plānotajiem četriem apļiem.