Levandovskis deviņās minūtēs iesit piecus vārtus Vācijas futbola Bundeslīgas spēlē

Polijas futbola zvaigzne Roberts Levandovskis otrdien, nākot laukumā uz maiņu, pamanījās gūt piecus vārtus deviņās minūtēs, palīdzot viņa pārstāvētajam Minhenes "Bayern" tikt pie pārliecinošas uzvaras Vācijas Bundeslīgas mačā. "Bayern" otrdien savā laukumā ar 5:1 apspēlēja "VfL Wolfsburg", visus piecus mājinieku vārtus gūstot tieši Levandovskim.

Tiesa, mača 26.minūtē rezultātu atklāja tieši "VfL Wolfsburg" komanda, kuras labā izcēlās Daniels Kaliguri. Tomēr līdz ar otrā puslaika sākumu laukumā nāca tieši Levandovskis, savus pirmos vārtus gūstot 51.minūtē, bet nākamajiem sekojot 52., 55., 57. un 60.minūtē.

Tādējādi Levandovskis kļuvis tikai par otro ārzemju spēlētāju, kurš vienā Bundeslīgas mačā guvis piecus vārtus. Iepriekš tas 1983.gadā padevās Islandes futbolistam Atli Edvaldsonam. Tāpat polis kļuvis par pirmo spēlētāju kopš 1991.gada, kuram izdevies vienā Bundeslīgas spēlē gūt piecus vārtus.

Zīmīgi, ka arī līdz šim nekad neviens futbolists Bundeslīgas mačā nebija guvis piecus vārtus, laukumā nākot uz maiņu. Turklāt neviens spēlētājs šī čempionāta vēsturē piecas bumbas pretinieku vārtos nebija raidījis tik ātri.

"Man nav ne jausmas, cik ātrs bija mans "hat-trick", varbūt piecas minūtes?" pēc mača sacīja piecu vārtu autors, kurš jau 2013.gada UEFA Čempionu līgas pusfinālā, vēl pārstāvot citu vācu klubu Dortmundes "Borussia", pret vareno Madrides "Real" vienā mačā pamanījās gūt četrus vārtus. "Iesist tik daudz Čempionu līgas pusfinālā man bija svarīgi, tas bija nozīmīgs notikums manā karjerā. Taču pieci vārti vienā Bundeslīgas spēlē ir vēl viens liels notikums manā dzīvē."

Tikmēr "Bayern" galvenais treneris Hoseps Gvardiola atklāja, ka savā karjerā neko tādu nav pieredzējis. "Iespējams, ka nekad savā dzīvē neko tādu vairs arī nepiedzīvošu."

Savukārt citā Bundeslīgas mačā pie uzvaras izdevies tikt Latvijas uzbrucēja Artjoma Rudņeva pārstāvētajai Hamburgas SV (HSV), kas izbraukumā ar 1:0 pieveica "Ingolstadt" vienību. Rudņevs šim duelim nebija pieteikts, taču vienīgos vārtus trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva austrietis Mihaels Gregoritšs.

Vācijas Bundeslīgas kopvērtējuma vadībā atrodas "Bayern", kas sešos mačos iekrājusi maksimāli iespējamos 18 punktus, bet 15 punkti piecās spēlēs ir Dortmundes "Borussia". 11 punktus tikmēr iekrājusi "VfL Wolfsburg". Savukārt HSV ar desmit punktiem sešos mačos atrodama sestajā vietā.