Latvijas sieviešu futbola izlase ar zaudējumu Ziemeļīrijā turpina Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu

Latvijas sieviešu futbola izlase otrdien 2023.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla spēlē viesos piekāpās Ziemeļīrijas valstsvienībai.

Latvija Belfāstā zaudēja ar 0:4 (0:0).

Rezultātu 48.minūtē atklāja Luīze Makdeniela, izmantojot Marisas Kalagenas piespēli - 1:0 mājinieču labā.

Ziemeļīrija pārsvarā kontrolēja bumbu, arī vairāk sitot pa vārtiem, taču tikai retumis trāpīja vārtu rāmī.

65.minūtē latvietes kļūdījās, un pēc vēl vienas Kalagenas piespēles

Kērstija Makginesa netraucēta ieskrēja soda laukumā no kreisās puses, notēmēja un ar kreiso kāju kā biljardā trāpīja vārtu tālajā stūrī - 2:0.

78.minūtē jau pati Kalagena tika pie vārtu guvuma, bet četras minūtes vēlāk uz Latvijas vārtiem par Karlīnas Miksones pārkāpumu tika piešķirts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Reičela Fērnesa.

Spēle visumā noritēja korekti, pirmo dzelteno kartīti tiesnesei piešķirot Miksonei vien 82.minūtē. 89.minūtē pie "dzeltenā plākstera" tika arī Olga Ševcova, bet spēles kompensācijas laika pirmajā minūtē - Arta Luīze Lubiņa.

Latvijas futbolistes D apakšgrupas pirmajā spēlē Liepājā piektdien atzina Austrijas pārākumu, piekāpjoties ar rezultātu 1:8. Ziemeļīrija tikmēr mājās ar 4:0 uzveica Luksemburgu, bet divtik lielu uzvaru svinēja Anglija, kas savā laukumā ar 8:0 sagrāva Ziemeļmaķedoniju.

Spēlē pret Austriju izlases galvenā trenera amatā debitēja Romāns Kvačovs, kurš iepriekš ir vadījis sieviešu U-17 un U-15 izlases, kā arī vairākus gadus bijis nacionālās izlases galvenā trenera asistents. Darbā ar izlasi galvenajam trenerim palīdz Edgars Klibus, Anna Poņatovska un Marks Bogdanovs.

Pasaules kausa kvalifikācija noslēgsies nākamā gada septembrī. Nākamais Pasaules kausa finālturnīrs paredzēts 2023.gadā Jaunzēlandē un Austrālijā.

Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 spēcīgākās izlases no visas pasaules. Iepriekš finālturnīros piedalījās pa 16 un 24 valstsvienībām.

Iepriekšējā Pasaules kausa kvalifikācija aizritēja citādā formātā. Toreiz Latvijas izlase kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtā grupā ar Kazahstānu, Gruziju un Igauniju ieguva otro vietu, gūstot vienu uzvaru (4:0 pār Igauniju) un divus neizšķirtus (2:2 ar Kazahstānu, 1:1 ar Gruziju).

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts:

Vārtsardzes: Laura Siņutkina ("Metta"), Enija Anna Vaivode (bez kluba), Alīna Skļemenova ("Super Nova");

Aizsardzes: Anastasija Ročāne (Koņinas "KKPK Medyk", Polija), Laura Sondore (Limasolas "Aris", Kipra), Ligita Tumāne ("Spezia", Itālija), Alise Gaiķe ("Super Nova"), Arta Luīze Lubiņa, Kristīne Evelīna Lodziņa (abas - "Metta"), Sofija Garanča (Rēzeknes BJSS);

Pussardzes: Signija Šenberga, Evelīna Freidenfelde (abi - "Liepājas Futbola skola"), Kristīne Giržda, Selga Penelope Vitmore (abas - "Super Nova"), Sofija Gergeležiu, Anna Marija Valaka (abas - "Rīgas Futbola skola"), Tatjana Baličeva ("Altach"/"Vorderland", Austrija), Nikola Brahmane ("Auda"), Karlīna Miksone (Koņinas "KKPK Medyk", Polija), Sandra Voitāne (Insbrukas "Wacker", Austrija), Viktorija Zaičikova (Vestmannaeijāras IBV, Islande);

Uzbrucējas: Olga Ševcova (Vestmannaeijāras IBV, Islande), Renāte Fedotova ("Pink Bari", Itālija), Juta Buklovska ("Super Nova").