Latvijas izlase zaudē Viļņā un PK kvalifikācijā paliek zemāk par Lietuvu

Latvijas futbola izlase piektdien Viļņā ar 0:2 zaudēja Lietuvas valstsvienībai un 2014.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas turnīra noslēgumā ierindosies zemāk par dienvidu kaimiņiem. Abas Baltijas valstis uz iekļūšanu finālturnīrā vairs nepretendē.

Lietuvas izlasei izdevās revanšēties par abu komandu spēlē Rīgā piedzīvoto zaudējumu, savukārt Latvijas futbolistiem pietrūka jaudas uzbrukumā, lai viesos pretendētu vismaz uz neizšķirtu. Katrā puslaikā Lietuvas izlase iesita pa vieniem vārtiem un guva drošu uzvaru.

Mājinieki vadībā izvirzījās jau 8.minūtē, kad Fjodors Černihs pēc stūra sitiena pie vārtu tuvā stūra apsteidza aizsargus un precīzi sita ar galvu. Lietuvas valstsvienībai tā bija jau otrā vārtu gūšanas iespēja, jo Mindaugs Kalons iepriekš no tuvas distances raidīja bumbu virsū vārtsargam Andrim Vaņinam. Puslaika turpinājumā Latvijai trūka labu iespēju, lai panāktu neizšķirtu. Neilgi pirms pārtraukuma bumba gan pabija Lietuvas vārtos, taču Nauris Bulvītis pēc soda sitiena bija aizmugures stāvoklī, tādēļ rezultāts nemainījās.

Otrā puslaika sākumā mājinieku pārsvaru teju divkāršoja Kalons, pēc kura sitiena no soda laukuma bumba trāpīja pa vārtu rāmja augšējo stūri. Latvijas izlases uzbrukumi bija lēni un neefektīvi, turpretim mājinieki ātrā triecienā panāca 2:0. Černihs ar tālu diagonālu piespēli nogādāja bumbu Sauļum Mikoļūnam, kurš nonāca viens vārtu priekšā un pārspēja Vaņinu. Iespēja samazināt rezultāta starpību bija Andrejam Kovaļovam, bet cīņā ar aizsargu viņš soda laukumā nokrita.

Māri Verpakovski 77.minūtē uzbrukumā aizstāja debitants Eduards Višņakovs, taču arī viņa iesaistīšanās nepalīdzēja samazināt rezultāta starpību. Cīņas beigu daļā aktīvāk darbojās Latvijas futbolisti, tomēr uzbrukumu noslēgums nebija efektīvs.

Veselības sarežģījumu dēļ Latvijas valstsvienības galvenā trenera Mariana Pahara rīcībā nebija pussarga Aleksandra Cauņas, uzbrucēja Artjoma Rudņeva un aizsarga Alana Siņeļņikova, savukārt pussargs Ritvars Rugins spēli izlaida iepriekš nopelnīta noraidījuma dēļ.

PK kvalifikācijas grupā Latvija ar deviņās spēlēs gūtiem septiņiem punktiem ir priekšpēdējā -5.- vietā, jau par četriem punktiem atpaliekot no Lietuvas. Pēdējo spēli kvalifikācijā Latvijas izlase aizvadīs otrdien Rīgā pret Slovākiju, kas arī uz iekļūšanu finālturnīrā nepretendē. Neatkarīgi no pēdējās cīņas iznākuma Latvija turnīra tabulā paliks 5.vietā, apsteidzot tikai Lihtenšteinu.