Latvijas Futbola federācija neņems 10 miljonu eiro kredītu stadionam

Latvijas Futbola federācija (LFF) tomēr neņems desmit miljonu eiro kredītu, lai realizētu sporta kompleksa Krišjāņa Barona ielā 116A rekonstrukcijas projektu jeb izveidotu tā dēvēto Futbola māju, ceturtdien lēma LFF valde.

Valdes sēdē LFF izpilddirektors Edgars Pukinsks sniedza prezentāciju un pamatojumu attiecībā uz iepriekšējā valdes sēdē pieņemtajiem lēmumiem saistībā ar rekonstrukcijas projekta realizācijas pašreizējo gaitu. Izanalizējot pieejamos finanšu resursus un citus saistītos apstākļus, LFF secinājusi, ka attiecīgie priekšnosacījumi nedod iespēju sagatavot kvalitatīvu projekta dokumentāciju, tādējādi turpmāks darbs pie kredīta piesaistes nebūtu lietderīgs.

LFF valde uzsvērusi, ka bez būtiska valsts, pašvaldības un/vai privātā investora atbalsta nav iespējama projekta sekmīga turpināšana.

Valde uzdevusi rekonstrukcijas projekta vadītājam Vladimiram Žukam līdz 29.jūlijam sagatavot priekšlikumus par projekta turpmāku realizāciju sadarbībā ar Rīgas domi, savukārt LFF ģenerālsekretāram Jānim Mežeckim līdz tādam pašam termiņam uzdots slēgt papildu vienošanos ar projekta ģenerāluzņēmēju SIA "Arčers" par līguma termiņa un tā izpildes nosacījumu maiņu.

Savukārt LFF izpilddirektoram Pukinskam uzdots rekonstrukcijas projekta gaitā turpināt sadarbību ar valsts sektoru finansējuma piesaistei.

Tāpat valde pilnvarojusi LFF prezidentu Gunti Indriksonu rekonstrukcijas projekta laikā risināt sarunas par privāto investoru piesaisti esošā projekta realizēšanai.

Valde uzdevusi pilnvarot LFF izpilddirektoru Pukinsku, LFF sporta direktoru Daini Kazakeviču un LFF infrastruktūras speciālistu Haraldu Gudermani pārstāvēt LFF intereses stadiona "Daugava" atjaunošanas būvniecības projekta gaitā.

Tāpat Pukinskam uzdots izstrādāt stadionu nodrošinājuma plānu nacionālās futbola izlases spēļu organizēšanas vajadzībām vidējā termiņā (četri gadi) līdz 31.augustam.

Marta sākumā tika ziņots, ka sporta kompleksa Krišjāņa Barona ielā rekonstrukcijas izmaksas varētu palielināties līdz 14,6 miljoniem, lai gan pērn jūlijā projekta izstrādātāji vēstīja, ka projekta realizācijai nepieciešami aptuveni desmit miljoni eiro. Daļu no izdevumiem ir iespējams segt no Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) un Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) subsīdijām, tomēr pārējo finansējuma daļu jāatrod federācijai, kurai tas līdz šim nav izdevies.

Pērn jūlijā tika apgalvots, ka projekta realizācijai ir garantēti aptuveni 8,5 miljoni eiro, bet LFF jāiegūst vēl aptuveni 1,5 miljoni eiro, taču nu šī summa ir kardināli mainījusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Futbols
Sports
Jaunākie
Interesanti