Japānas futbolisti pārsteidzoši uzvar Spāniju, abas komandas spēlēs astotdaļfinālā. Spēles spilgtākās epizodes

Pasaules kausa izcīņā aizraujošā cīņā Japānas futbola izlase ceturtdien ar 2:1 uzvarēja spēcīgo Spānijas valstsvienību, pārliecinoši kā grupas līdere izcīnot ceļazīmi uz astotdaļfinālu, kur iekļuva arī spāņi.

Vienlaicīgi E grupā abām komandām nozīmīgā spēlē spēkiem mērojās Vācijas un Kostarikas valstsvienības, ar 4:2 uzvarot Vācijai, taču uz astodaļfinālu tālāk tika Japāna un Spānija. Japānai pretim stāsies Horvātija, bet Spānijai - Maroka.

Spēles ievadā aktīvāki bija Spānijas izlases futbolisti, un tas vainagojās panākumiem jau 11. minūtē, kad Alvaro Morata veiksmīgi raidīja bumbu pretinieku vārtos, atklājot rezultātu.

Morata atklāj spēles rezultātu

Spāņi turpināja kontrolēt spēles gaitu, dodot tikai vienu nopietnu iespēju Japānai pietuvoties rezultāta izlīdzinājumam, taču tas neizdevās.

48. minūtē Spānijas vārtsargs Unai Simons, lai gan pamanīja Ritsu Doana sitienu, tomēr nespēja to atvairīt, un rezultāts uz tablo 1:1.

Japāna izlīdzina rezultātu

Un vēl pēc brīža situācija jau radikāli mainījusies, jo Tanaka Ao izvirzīja Japānu vadībā ar 2:1. Spānija vēlāk mēģināja atrast veidus, kā panākt izlīdzinājumu un uzvarēt, bet Japānas aizsardzība bija līmenī. Līdz ar to Japāna grupu turnīru noslēdza kā E grupas uzvarētāja.

Tanaka izvirza Japānu vadībā

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.